Pasaulį sukrėtė dar vienas rasizmo skandalas. Prieš tris savaites siaurų akių gestą parodė Argentinos futbolo žvaigždė Ezequielis Lavezzi. Jo pavyzdžiu pasekė 18-metis Madrido „Real“ talentas Federico Valverde.

Jis gestą parodė po Portugalijos ir Urugvajaus jaunimo rinktinių rungtynių ketvirtojo įvarčio. F. Valverde 50-ąją minutę rezultatą išlygino – 2:2. Komandos žaidė pratęsimą, o galiausiai po 11 metrų baudinių serijos triumfavo ir į pasaulio U-20 čempionato finalą pateko F. Valverde atstovaujama Urugvajaus komanda.

F. Valverde už savo gestą atsiprašė tviteryje, tvirtindamas, kad neturėjo jokių rasistinių ketinimų.

Urugvajietis priklauso „Real“ ir žaidžia antrojoje komandoje.

Prieš tris savaites panašiai raudonuoti teko ir E. Lavezzi. 32-ejų puolėjas žaidžia Kinijoje ir siaurų akių gestą parodė lygos fotosesijos metu.

E. Lavezzi atsiprašė ir tikino nenorėjęs nieko blogo, tiesiog stengėsi padaryti įdomių nuotraukų ir juokingą veidą.