Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei olimpinis 2016 metų sezonas prasidėjo labai nemaloniai - pasaulio taurės II etape Rio de Žaneire (Brazilija) olimpinė čempionė turėjo tenkintis 13-ąja vieta, kadangi paskutinės rungties metu dėl lietaus nustojo veikti pistoleto lazeris. Kita Lietuvos atstovė - Ieva Serapinaitė - varžybas baigė 15-ojoje vietoje.

Pasaulio taurės II etapas tuo pačiu yra ir generalinė olimpinio šiuolaikinės penkiakovės turnyro repeticija. Todėl fechtavimosi rungties pirmoji dalis buvo surengta dar penktadienį.

Joje iš lietuvių geriau sekėsi L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei, kuri laimėjo 19 kovų iš 34, pasidalino 12-14 vietas ir pelnė 220 taškų.

I. Serapinaitė (16 pergalių) liko 17-ta ir pelnė 202 taškus.

Geriausiai fechtavimosi rungtyje sekėsi prancūzei Elodie Clouvel ir italei Claudiai Cesarini, laimėjusioms po 23 dvikovas (244 taškai).

Antroji finalo dalis vyko šeštadienį, jį sportininkės pradėjo baseine. Jame iš mūsiškių geriau sekėsi I. Serapinaitei. Ji finišą pasiekė per 2 min. 13,13 sek. (6 vieta rungtyje) ir pelnė 301 tašką.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė finišavo per 2 min. 20,24 sek. ir savo sąskaitą papildė 280 taškų.

Bendrosios įskaitos lyderės pozicijoje po plaukimo rungties įsitvirtino E. Clouvel, distanciją įveikusi per 2 min. 08,95 sek. ir pelniusi 314 taškų.

Iš viso prancūzė po 2 rungčių turėjo 558 taškus. I. Serapinaitę (10 vieta; 503) ji lenkė 55 taškais, o L. Asadauskaitę-Zadneprovskienę (16 vieta; 500) - 58. Tuo metu antrąją vietą užėmusi brazilė Yane Marques nuo E. Clouvel atsiliko 32 sek.

Tuomet sportininkės išbandė laimę papildomame fechtavimosi etape, kuris vyksta kopėčių principu, (žemiausią vietą fechtavimosi rungties pirmojoje dalyje užėmusi atletė kovoja su priešpaskutine, laimėtoja tęsia kovą su dar aukščiau buvusia penkiakovininke ir t.t.). Viena pergalė sportininkėms šiame etape suteikia vieną papildomą tašką.

Deja, L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei laimėti nepavyko nė karto, o I. Serapinaitė laimėjo tik vieną dvikovą.

Svarbūs varžybų įvykiai nutiko jojimo rungtyje. Dauguma sportininkių patyrė didelių sunkumų ir tai gerokai pakoregavo jų padėtį bendrojoje įskaitoje.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pelnė tik 279 taškus (16-18 vietos rungtyje) iš 300 galimų, tačiau išliko 16-ojoje vietoje (779 taškai). I. Serapinaitė kliudė tik vieną kliūtį, pelnė 293 taškus (6-9 vietos rungtyje) ir taip pat išliko savo 10-ojoje pozicijoje (797).

Tikra katastrofa jojimo rungtyje ištiko dvi tituluotas sportininkes. Londono olimpinė vicečempionė Samantha Murray ir dar 2 penkiakovininkės net nebaigė distancijos, o E. Clouvel surinko vos 249 taškus ir iš pirmosios vietos smuko į penktąją.

Tai leido nauja lydere tapti Y. Marques. Brazilė prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį turėjo 822 taškus ir lenkė L. Asadauskaitę-Zadneprovskienę 43 taškais (paskutinės rungties starte sportininkės tiek sekundžių vėliau išleidžiamos į trasą), o I. Serapinaitę - 25.

Bėgimo ir šaudymo rungtis vyko labai sudėtingomis sąlygomis - per prapliupusį stiprų lietų. Šaudymo vietos neturėjo stogelių, todėl visų sportininkių pistoletai tiesiog gulėjo ant stalų lietuje. Neapsaugoti nuo lietaus buvo ir elektroniniai taikiniai. Tuo pačiu tai reiškė milžinišką riziką, kad pistoletai arba taikiniai gali nustoti veikti.

Deja, L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pateko tarp tų finalo dalyvių, kurioms nepasisekė. Iš pradžių olimpinė čempionė lenkė konkurentes vieną po kitos, tačiau nustojo veikti pistoleto lazeris ir beliko šaudykloje stebėti kaip aplenktos varžovės susigrąžina pozicijas.

Pirmą kartą užsukusi į šaudyklą L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė 5 taiklius šūvius atliko per 10,67 sek., o antruoju bandymu sugaišo 17,95 sek. (3 netaiklūs šūviai). Deja, užsukus į šaudyklą trečią kartą, teko joje praleisti visas 50 sek., o taikinys taip ir neužfiksavo nė vieno šūvio. Ketvirtą kartą užsukus į šaudyklą Lietuvos atstovei vėl teko gaišti 50 sek. ir atsisveikinti su viltimis užimti aukštesnę vietą.

Nepaisant tokių nemalonumų, L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė finišavo per 13 min. 27,61 sek. (12 vieta rungtyje) ir užėmė 13-ąją vietą (1272 taškai) bendrojoje įskaitoje.

I. Serapinaitės pistoletas ir taikinys siurprizų nepateikė, vilnietė finišą pasiekė per 13 min. 51,06 sek. ir užėmė 16-ąją vietą (1266).

L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės likimas ištiko dėl pirmosios vietos kovojusią kinę Qian Chen. Ketvirtą kartą šaudyklą ji pasiekė kartu su itale C. Cesarini, su kuria dalinosi pirmąją vietą. Tačiau kinei beliko skėsčioti rankomis supratus, kad taikinys nustojo fiksuoti jos šūvius, o italė greta atlieka taiklius šūvius vieną po kito. Q. Chen taikinys veikti pradėjo tik tuščiai praleidus šaudykloje labai daug laiko, todėl kinei teko tenkintis 7-ąja vieta galutinėje įskaitoje.

Čempione tapusi C. Cesarini finale surinko 1346 taškus, už jos nugaros liko vokietė Lena Schoneborn (1323) ir Donata Rimšaitė (1315) iš Rusijos.

Rio de Žaneire sekmadienį vyks 2016 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės II etapo vyrų varžybų finalo antroji dalis, kurioje dalyvaus Justinas Kinderis.

Pirmoji vyrų finalo dalis vyko šeštadienį, kuomet 36 finalo dalyviai susigrūmė fechtavimosi rungties varžybose.

Lietuvos atstovas per 35 dvikovas iškovojo 18 pergalių ir su dar trimis sportininkais pasidalino 11-14 vietas. Visi jie pelnė po 208 taškus.

Pirmuoju finalo lyderiu tapo kinas Jianli Guo, už 22 pergales gavęs 232 taškus. 6 taškais mažiau turi net 5 sportininkai, kuriems pavyko atlikti vienu taikliu dūriu mažiau.

Sekmadienį penkiakovininkai varžysis plaukimo, papildomoje fechtavimosi, jojimo bei kombinuotoje šaudymo ir bėgimo rungtyse.