SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Paskutinėje nieko nebelėmusioje grupės dvikovoje viena koja ir visiškai be gynybos žaidę Lietuvos vyrai leido varžovams tiesiog tyčiotis iš savęs. Australai tuo pasinaudojo – mūsiškiams tėškė it šlapiu skuduru per veidus ir laimėjo nepadoriu rezultatu 106:75 (28:14, 27:15, 20:22, 31:24).

Susitikimas prasidėjo sėkmingomis abiejų rinktinių atakomis ir po dviejų iš eilės australų tolimų metimų bei Andrew Boguto dvitaškio įpusėjus kėliniui varžovai įgijo šešių taškų pranašumą - 14:8. Mūsiškiams atsibusti nepadėjo ir R. Butauto paprašyta minutės pertraukėlė - po Patricko Millso ir Marko Worthingtono tritaškių bombų australai nutolo iki 20:8.

Kėlinio pabaigoje pavyko suregzti kelias rezultatyvias atakas: nors S. Jasaitis įmetė tritaškį, o L. Kleiza pridėjo dvitaškį su pražanga, skirtumo bent kiek aptirpdyti nepavyko - 14:28.

Antrąjį kėlinį mūsiškiai pradėjo kur kas labiau susikaupę ir pradėjo kibti varžovams į atlapus - R. Kaukėno, S. Jasaičio ir L. Kleizos tritaškių dėka deficitas buvo sumažėjęs iki 27:33, bet į Australijos krepšininkai į tai atsakė įspūdingu savo spurtu net 19:0 ir vės susigrąžino dviženklę persvarą 52:27, kurią ramiai ir sėkmingai išsaugojo iki pat pertraukos - 55:29.

Lietuviu reikalai nepasitaisė ir trečiajame ketvirtyje - atsainiai ir vangiai gynyboje žaidusiems mūsiškiams taškų į savo krepšį išvengti nebuvo jokių šansų. Nors laiku iniciatyvos ėmėsi R. Šiškauskas, pabandęs išgelbėti beskęstantį Lietuvos laivą, į jo taiklius šūvius ką atsakyti nuolat rasdavo Andrew Bogutas - 68:41.

Vis tik Lietuvos rinktinė laimėjo trečiąjį kėlinį, bet tik 22:20, ir prie įspūdingai atrodžiusių australų priartėjo labai nežymiai - 51:75.

Paskutinį kėlinį dvitaškiu su bauda pradėjo Darjušas Lavrinovičius, bet tritaškę bombą įsūdė Chrisas Anstey, kamuolį iš viršaus įkalė Markas Worthingtonas, o S. Jasaitis dar užsidirbo ir techninę pražangą - 54:82.

Dar du taškus įmetė D. Lavrinovičius, tačiau įsismaginęs Chrisas Anstey toliau tęsė savo tritaškių šou - 56:90 ir R. Butautas priverstas prašyti dar vienos minutės pertraukėlės.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir vėliau. Australai šventė įspūdingą pergalę 106:75, o mūsiškiams beliko slėpti savo veidus po rankšluosčiais ir išskubėti iš arenos.

Lietuvos gretose labiausiai žaisti stengėsi: K. Lavrinovičius 14, L. Kleiza ir R. Kaukėnas - po 12, R. Šiškauskas 10, S. Jasaitis ir M. Lukauskis - po 6, D.Lavrinovičius 5.

Australijos komandą į lengvą pergalę atvedė: A. Bogutas 23, B. Newley 16, Ch. Anstey ir P. Millsas - po 13, G. Saville ir D. Barlow -po 10.

Priminsime, kad lietuviai Pekino olimpinėse žaidynėse iki tol žygiavo be suklupimų: 79:75 įveikti argentiniečiai, 99:67 – Iranas, 86:79 – rusai ir 86:73 kroatai.

Tuo tarpu australai į savo sąskaitą įsirašė trečią pergalę: prieš tai jie 106:68 įveikė iraniečius, 95:80 - rusus, 82:97 nusileido kroatams ir 68:85 – argentiniečiams.

Lietuvos rinktinei ketvirtfinalyje teks susigrumti su Kinijos krepšininkais, kurie paskutiniame mače 77:91 neatsilaikė prieš Graikiją ir B grupėje užėmė ketvirtą vietą.