Anglijos rinktinės žaidėjams prireikė pratęsimo, bet jie perrašė šalies futbolo istoriją – pirmą kartą pateko į Europos futbolo čempionato finalą.

Anglija „Euro 2020“ pusfinalyje po pratęsimo 2:1 (1:1) palaužė Daniją, kuri šiame mače pasižymėjo pirmoji.

Danija į priekį išsiveržė 30-ąją susitikimo minutę, kai Mikkelis Damsgaardas įspūdingu baudos smūgiu iš maždaug 18 metrų nuginklavo Jordaną Pickfordą. Tai buvo pirmas anglų praleistas įvartis šiame čempionate ir pirmas įvartis baudos smūgiu apskritai.

Vis tik danų šventė ilgai netruko – Simonas Kjaeras, bandydamas apsaugoti vartus nuo šimtaprocentinio anglų įvarčio, nukreipė kamuolį į savus vartus ir rezultatas tapo lygus 1:1.

Antrame kėlinyje Anglija turėjo kelias fantastiškas progas, bet taip pat fantastiškai žaidė Danijos rinktinės vartininkas Kasperas Schmeichelis.

Anglai vis labiau spaudė varžovus, o per pridėtą antro kėlinio laiką užkūrė gaisrą prie varžovų vartų, bet šie atsilaikė ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

104 min. teisėjas po VAR peržiūros skyrė kiek abejotiną 11 m baudinį į Danijos vartus – šį uždirbo Raheemas Sterlingas, o mušti stojo Harry Kane'as. Baudinį danų vartininkas atrėmė, bet tas pats H. Kane'as pirmas spėjo prie atšokusio kamuolio ir nukreipė jį į vartus.

Finale Anglija susikaus su Italija – šis įvyks sekmadienį, liepos 11 d. Finalas, kaip ir pusfinaliai, vyks Vemblio stadione Londone.