0
TV3

Londono olimpinių žaidynių vyrų 100 m plaukimo peteliške varžybas laimėjo amerikietis Maiklas Felpsas (Michael Phelps). Tituluočiausias visų laikų sportininkas per savo karjerą iš viso iškovojo jau 21 olimpinį medalį, 17 iš jų - aukso.

Finale penktadienį 27-erių metų JAV plaukikas distanciją įveikė per 51,21 sek.

Sidabro medalius iškovojo 20-metis Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Čadas le Klosas (Chad le Clos) ir 29-erių metų rusas Jevgenijus Korotyškinas. Abu šie sportininkai finišavo per 51,44 sek.

Beje, Č. le Klosas įveikė M. Felpsą dvigubai ilgesnėje distancijoje ir tapo olimpiniu čempionu.

Moterų 200 m plaukimo nugara finale 17-metė amerikietė Misi Franklin (Missy Franklin) 0,75 sek. pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 2009 metų rugpjūčio 1 dienos priklausė Zimbabvės atstovei Kirsti Koventri (Kirsty Coventry).

M. Franklin distanciją įveikė per 2 min. 4,06 sek.

Antra finale finišavo 22-ejų metų rusė Anastasija Zujeva (2.05,92), o trečiąją vietą užėmė 19-metė amerikietė elizabet Beizel (Elizabeth Beisel, 2.06,55).

Moterų 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale greičiausiai plaukė 15-metė amerikietė Keitė Ledeki (Katie Ledecky) - 8 min. 14,63 sek.

Sidabro medalį pelnė 21-erių metų ispanė Mireja Belmontė Garsija (Mireia Belmonte Garcia, 8.18,76), o bronzos - 23-ejų metų britė Rebeka Adlington (Rebecca Adlington, 8.20,32).

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas laimėjo 21-erių metų prancūzas Floranas Manodu (Florent Manaudou). Jis finale distanciją įveikė per 21,34 sek.

Sidabrą iškovojo 28-erių metų amerikietis Kalenas Džonsas (Cullen Jones, 21,54 sek.), o bronzą - 25-erių metų brazilas Sezaras Sjelas (Cesar Cielo, 21,59 sek.).