27
Rusija – Jungtinės Amerikos Valstijos 3:5 (nuotr. SCANPIX)

Tęsiasi paskutinioji pasaulio ledo ritulio čempionato grupių turnyro diena. A grupės nugalėtojais tapo amerikiečiai, 5:3 (0:1, 3:2, 2:0) įveikę rusus. Antrąją B grupės poziciją užsitikrino šveicarai, 3:1 (1:0, 1:1. 1:0) pranokę čekus.

27

Rusai 13-ąją minutę pirmavo po Nikitos Gusevo įvarčio. Amerikiečiai rezultatą išlygino antrojo kėlinio pradžioje. 22-ąją minutę kiekybiniu pranašumu pasinaudojo Kevinas Hayesas.

28-ąją minutę Rusijos rinktinė vėl pirmavo po taiklaus Antono Belovo metimo. 33-ąją minutę rezultatą išlygino Dylanas Larkinas.

37-ąją minutę rusai trečią kartą rungtynėse išsiveržė į priekį. Pasižymėjo N. Gusevas, realizavęs daugumą. 38-ąją minutę rezultatas tapo lygus po Kevino Hayeso įvarčio.

JAV pergalę lėmė tikslūs metimai trečiajame kėlinyje. 53-ąją minutę daugumą realizavo Andersas Lee. 60-ąją minutę rusai gelbėjosi pakeisdami vartininką žaidėju. Įvarčio autorius – Brockas Nelsonas.

JAV ledo ritulininkai į vartus metė 35 kartus, Rusijos – 19.

Amerikiečiams (18 taškų) užsitikrino pirmąją A grupės vietą ir ketvirtfinalyje žais su čekais arba suomiais. Rusai (17 tšk.) nukrito į antrąją poziciją. Jų ketvirtfinalyje laukia tie patys varžovai.

Čekijos ir Šveicarijos rinktinių rungtynėse pastaroji pirmavo 2:0 po Vincento Praplano įvarčio 2-ąją minutę ir Reto Suri 29-ąją.

Čekų viltis 35-ąją minutę atgaivino Romanas Cervenka, bet 53-ąją minutę paskutinį tašką padėjo Damienas Brunneris.

Šveicarai (15 tšk.) užsitikrino antrąją vietą B grupėje. Čekai (13 tšk.) – treti. Juos dar gali aplenkti dviem taškais mažiau turinys suomiai. Šveicarai ketvirtfinalyje žais su švedais.