• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje Alkoholio kontrolės įstatymas prekybą alkoholiu internetu riboja: juridiniai asmenys jo gali įsigyti be suvaržymų, o fiziniai – ne. Verslininkai sako, kad įstatyme daug dviprasmybių ir randa būdų, kaip draudimus apeiti.

REKLAMA
REKLAMA

„Alkoholiu gali būti prekiaujama tik tuo adresu, kuris nurodytas savivaldybės išduotoje licencijoje, t. y. mažmenine prekyba galima verstis tik toje vietoje„, – sakė Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos direktorius Česlovas Barsys, paklaustas, ar įmanoma pardavinėti alkoholį internetu.

REKLAMA

Anot jo, fizinis asmuo turi ateiti į parduotuvę ir ten sumokėti, nes pagrindinė kliūtis – pirkėjo amžiaus nustatymas.

Rado išeitį

Tačiau, pvz., bendrovės „Mineraliniai vandenys ir alus“ internetinėje parduotuvėje fiziniai asmenys turi galimybę svaigiųjų gėrimų nusipirkti iš namų. Tiesa, atsiskaityti už juos turės grynaisiais, atvykus kurjeriui.

„Fiziniai asmenys pavedimu atsiskaityti negali, – aiškino bendrovės prekybos vadovas Nerijus Matuzonis. – Parduotuvė veikia daugiau kaip užsakymo forma, kuria dažniausiai naudojasi įmonės. Jei perka fizinis asmuo, tuomet pas jį atvykęs kurjeris pirmiausia patikrina tapatybę bei amžių ir tik tuomet išrašo pirkimo orderį. Yra teisinių niuansų ir daug dviprasmybių.„

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, didžioji dalis internetinės parduotuvės klientų – juridiniai asmenys, tačiau pasitaiko ir eilinių gyventojų. Pastarųjų bendrovė dažniausiai prašo, kad šie atvyktų apsipirkti į parduotuvių filialus, tačiau to padaryti nesutikusiems alkoholį pristato anksčiau aprašyta tvarka.

Gabena paštu

Alkoholį be problemų lietuviai taip pat gali pirkti internetu iš kitose Europos Sąjungos šalyse įsikūrusių internetinių parduotuvių. Šis bus pristatytas paštu ar per kurjerų tarnybą. Vienintelis apribojimas – perkamas kiekis turi neviršyti leidžiamo įvežti į šalį.

Prieš keletą metų Seimo nariai svarstė galimybę įteisinti prekybą alkoholiu internetu Lietuvoje, tačiau pasiūlymas sulaukė neigiamo įvertinimo. N. Matuzonis mano, kad įteisinus prekybą ši laikui bėgant išpopuliarėtų, kaip ir kitų per internetą parduodamų prekių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų