REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis penktadienį (01.10) pateikė Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų bei NATO reikalų komisijos vadovams rekomendacijas dėl galimų Seimo veiklos krypčių NATO valstybėms ratifikuojant Prisijungimo protokolus prie Šiaurės Atlanto sutarties.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį Briuselyje Lietuvos stojimo į NATO delegacija pradės oficialias derybas dėl visateisės narystės Šiaurės Atlanto aljanse. Planuojama, jog derybos bus baigtos šių metų kovo pabaigoje ir pakviestosios šalys pasirašys prisijungimo prie NATO protokolus. Po to prasidės šių protokolų ratifikavimo procesas NATO valstybių parlamentuose, o Lietuvos Seimas turės ratifikuoti 1949 metų Vašingtono sutartį, kuria buvo sukurta NATO organizacija. Manoma, jog visateisėmis Aljanso partnerėmis Lietuva ir dar 6 pakviestosios šalys taps iki 2004 metų gegužės.

REKLAMA

A. Valionio susitikime su Užsienio reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Alvydu Sadecku bei NATO reikalų komisijos pirmininku Vaclovu Stankevičiumi taip pat aptartos bendrų veiksmų su kitomis Baltijos valstybėmis galimybės, Vilniaus dešimtuko grupės valstybių veikla Prisijungimo protokolų ratifikacijos metu.

Svarstyta ir Seimo pirmininko Artūro Paulausko iškelta iniciatyva šių metų gegužės mėnesį Vilniuje surengti Vilniaus dešimtuko grupės valstybių parlamentų vadovų susitikimą. Nuspręsta artimiausiu metu apsvarstyti šias rekomendacijas Seimo struktūrose.

REKLAMA
REKLAMA

Diplomatijos vadovas taip pat informavo parlamentarus apie derybų dėl tranzito į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį eigą, pristatė Lietuvos iniciatyvas Šiaurės Kaukaze ir supažindino su būsimų savo bei kitų užsienio valstybių atstovų darbo vizitų grafiku. Susitikime aptarti ir tarptautinio saugumo klausimai.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų