0
TV3

Stambule (Turkija) vykusio 14-ojo pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionato moterų penkiakovės varžybose penktadienį Lietuvos atstovė Austra Skujytė iškovojo bronzos medalį.

A. Skujytė planetos uždarų patalpų pirmenybių prizininke tapo antrą kartą. 2003 metais Budapešte (Vengrija) ji taip pat pelnė bronzą.

32-ejų metų lietuvė surinko 4802 taškus ir 62 taškais pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą.

Pasaulio čempione tapo ukrainietė Natalija Dobrinska. Ji surinko 5013 taškų ir 22 taškais pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 1992 metų vasario 15 dienos priklausė rusei Irinai Belovai.

Sidabro medalį iškovojo nugalėtojos titulą gynusi britė Džesika Enis (Jessica Ennis, 4965 tšk. - nacionalinis rekordas).

Pirmojoje rungtyje - 60 m barjeriniame bėgime - Austra buvo šešta (8,57 sek.), o šuolių į aukštį varžybose - pirma (1 m 90 cm). Abiejose rungtyse lietuvė pagerino asmeninius rekordus.

Varžybose dalyvauja aštuonios lengvaatletės. Jos dar varžysis šuolių į tolį (17.05 val.) ir 800 m bėgimo (19.35 val.) rungtyse. A. Skujytė 2003 metais Budapešte (Vengrija) vykusiose planetos pirmenybėse iškovojo bronzos medalį.

Antrojoje rungtyje - šuolių į aukštį varžybose - penktadienį A. Skujytė kartu su baltaruse Jana Maksimova pasidalijo pirmąją vietą. Mūsų šalies atstovė įveikė 1 m 90 cm (1106 tšk.) aukštį ir pagerino asmeninį rekordą.

Pirmojoje rungtyje - 60 m barjeriniame bėgime - Austra buvo šešta (8,57 sek. - asmeninis rekordas). Varžybose dalyvauja aštuonios lengvaatletės. Jos dar varžysis rutulio stūmimo (13.45 val.), šuolių į tolį (17.05 val.) ir 800 m bėgimo (19.35 val.) rungtyse.

Airinė Palšytė (nuotr. SCANPIX)Airinė Palšytė (nuotr. SCANPIX)

Moterų šuolių į aukštį atrankos varžybose Airinė Palšytė užėmė devintąją vietą ir nepateko į finalą. 19-metė lietuvė peršoko į 1 m 92 cm aukštį iškeltą kartelę. Mūsų šalies sportininkė šį aukštį įveikė antruoju bandymu.

Atrankos varžybose dalyvavo 20 sportininkių, į finalą pateko aštuonios.