Sekmadienį Nova Paka lenktynių trasoje Čekijoje baigėsi Europos automobilių kroso pirmenybių penktojo etapo varžybos.

Jose geriausiai iš visų Lietuvos sportininkų, dalyvaujančių Senojo žemyno automobilių kroso čempionate, pasirodęs Aurelijus Simaška finišavo antras. Tačiau jo "Mitsubishi Lancer Evo VIII" daugiau nei pusę distancijos nugalėtojų pakylos link važiavo ant trijų ratų - lenktynininkui beliko guostis, kad nulūžo ne priekinio, o galinio rato pusašis.

"Tokios duobėtos ir nebent sunkvežimių krosui tinkančios trasos, kaip ši Nova Pakos 930 metrų ilgio ir kurios plotis svyruoja nuo 10 iki 18 metrų, dar neteko matyti. Todėl netenka stebėtis, kad daugelis finišą pasiekusių automobilių buvo neatpažįstamai sumaitoti, vos besilaikantys ant ratų",- po lenktynių kalbėjo 1999 metų Europos kroso čempionas A. Simaška.

Tačiau lietuvis nukentėjo ne skaudžiausiai. Dar apmaudesnis likimas ištiko italą Christianą Giarolo, kuris nors ir iškovojo teisę startuoti finale, tačiau jo "Ford Focus Turbo" išleido paskutinį kvapą dar iki lemiamų kovų.

Vienintelis iš Lietuvos sportininkų Šarūnas Glikas šįkart į varžybų finalą nepateko ir liko vienuoliktas.

Paulius Pleskovas su "Ford Puma", laimėjęs atrankos lenktynes, finale buvo šeštas, o praėjusio etapo Vokietijoje nugalėtojas ir šių pirmenybių lyderis, Šakių TSK atstovas Nerijus Naujokaitis šįkart turėjo tenkintis aštuntąja pozicija.

Šioje nelengvoje Čekijos trasoje sėkmė lydėjo rusą Aleksejų Kvašniną, kuris su "Renault Clio Turbo" finišo liniją kirto pirmas.

Trečiąją vietą iškovojo tokį pat kaip A. Simaška automobilį vairuojantis vengras Tomašas Karajus, ketvirtąją - su "Ford Focus" varžybų šeimininkas Ladislavas Brožekas, o penktas finišavo armėnas Ašotas Ervardianas, vairuojantis "Volkswagen Polo Turbo".

Po penkių etapų Europos kroso čempionato lyderio poziciją su 75 taškais išsaugojo Šakių TSK atstovas N. Naujokaitis. Tačiau lietuvį jau vejasi tai pat du etapus laimėjęs A. Kvašninas, kurio sąskaitoje - 70 taškų.

Trečiąją vietą užima klaipėdietis P. Pleskovas (66 taškai), ketvirtas - A. Simaška (63 taškai), penktojoje vietoje - T. Karajus (53 taškai).

Devintąją-dešimtąją čempionato vairuotojų įskaitos vietas su 27 taškais dalijasi Š. Glikas su L. Brožeku, vairuojantys tokius pat automobilius.

Europos automobilių kroso čempionato šeštojo etapo lenktynės liepos 20-22 dienomis vyks Vokietijoje.