7
K. Koulibaly. (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionato A grupėje antradienio vakarą paaiškėjo galutinė rikiuotė. Į kitą etapą pateko Nyderlandai ir Senegalas, o iš tolimesnės kovos pasitraukė Ekvadoras ir Kataras.

7

Itin įnirtingame Senegalo ir Ekvadoro mače dramos tikrai netrūko. Senegalą į kitą etapą būtų atvedusi tik pergalė, o tą jiems dramatiškame susitikime ir pavyko padaryti – varžovus jie pranoko 2:1 (1:0).

Geriau mačą pradėję Afrikos čempionai priekį įsiveržė pirmojo kėlinio pabaigoje, kai 11 m baudinį realizavo I. Sarras.

Vis dėlto Ekvadoro sirgalių džiaugsmui jų palaikoma rinktinė 68-ąją minutę rezultatą išlygino, kai įvartį pelnė Moisesas Caicedo.

Bet situacija kardinaliai pasikeitė vos po dviejų minučių. Senegalo kapitonas Kalidou Koulibaly po standartinės situacijos atsidūrė puikioje pozicijoje ir vėl išvedė komandą į priekį.

Ekvadoras dar bandė kilti į lemiamą šturmą, kadangi juos mače tenkino ir lygiosios. Jie dar sukūrė kelias pusproges, bet pasižymėti taip ir nepavyko.

*******

Kitame grupės mače lengvą pergalę ir pirmąją vietą grupėje iškovojo Nyderlandai, kurie 2:0 (1:0) įveikė šeimininkus Katarą.

Nyderlandus į priekį 26-ąją minutę išvedė trečiąjį savo įvartį čempionate pelnės Cody Gakpo.

Nyderlandai gana užtikrintai kontroliavo mačą, o rezultatą padvigubino po pertraukos, kai sėkmingai komandos draugo smūgį pataisė Frenkie De Jongas.

Mačas klostėsi gana ramiai, o Nyderlandai užtikrintai jį kontroliavo. Per likusį laiką jie sėkmingai išlaikė pergalingą pranašumą ir šventė pergalę.

Taigi Nyderlandai užėmė pirmąją vietą grupėje, o Senegalas liko antras. Beje, Senegalas į kitą pasaulio čempionato etapą pateko tik antrą kartą šalies istorijoje. Pirmą ir ligi šiol paskutinį kartą aštuntfinalyje jie buvo žaidę 2002-aisiais.