Pasirodymą Aleksandro Gomelskio taurėje pradėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Žalgiriečiai tik po atkaklios kovos, paskutinėmis sekundėmis nusileido CSKA krepšininkams - 87:89.

Taškų sąskaitą pirmieji atidarė CSKA krepšininkai, kurie po Nenado Krstičiaus puskablio ir Sonny Weemso tritaškio pirmavo 5:0. „Žalgirio“ gretose rungtynių pradžioje pasižymėjo Paulius Jankūnas ir Mindaugas Kuzminskas (4:5). Netrukus Viktoras Khryapa tritaškiu atstatė didesnį pranašumą (8:4), tačiau tai ilgai netruko. Kartą iš toli pataikė Mantas Kalnietis, du kartus – Marko Popovičius, o Jeffe'as Foote'as sumetė baudas ir „Žalgiris“ persvėrė rezultatą – 15:8. Puikiai ir aktyviai gindamiesi kauniečiai neleido CSKA žaidėjams įgauti pasitikėjimo savo jėgomis.

Kitoje aikštės pusėje baudų metimus realizavo Adas Juškevičius ir Kšištofas Lavrinovičius, o perėmus kamuolius lengvus taškus pelnė A.Juškevičius ir Rimantas Kaukėnas, suteikdami „Žalgiriui“ dviženklę persvarą (21:11, 23:13).

Tuomet keli atsitiktinumai lėmė, kad CSKA vos per minutę sugebėjo surinkti 8 „sausus“ taškus (21:23). Prastą atkarpą nutraukė Oliverio Lafayette'o tritaškis ir Tremmello Dardeno 2 iš 4 baudos. Nuo paskutinės CSKA atakos pirmajame kėlinyje apsiginti nepavyko, bet žalgiriečiai pirmavo 28:23.

Antrąjį kėlinį svečiai vėl pradėjo energingai dirbdami prie savo krepšio. Po kelių nesėkmingų atakų gynyba atnešė vaisių, kai M.Popovičius atliko perdavimą per visą aikštę Tadui Klimavičiui, o M.Kalnietis išvedė dėjimui T.Dardeną – 32:23. Po Ettore Messinos minutės pertraukėlės jau CSKA pradėjo žaisti agresyviau. Maskviečiai spurtavo 10:1 ir vėl išsiveržė į priekį 34:33.

Po krepšiu pranėrę M.Popovičius ir A.Juškevičius atgaivino „Žalgirio“ puolimą. Taškus pelnė ir kamuolį puolime atkovojęs Darjušas Lavrinovičius, tačiau netrukus teisėjai jam skyrė abejotiną pražangą bei dar nubaudė ir technine. Tokia dovanėle pasinaudojo 5 taškus surinkęs Milošas Teodosičius, bet O.Lafayette'as metimu iš vidutinio nuotolio ir M.Kuzminskas dėjimu po idealios greitos atakos leido prieš didžiąją pertrauką pirmauti žalgiriečiams – 43:42.

Nors V.Khryapa tritaškiu pradėjo trečiąjį kėlinį, po to CSKA nesulaikė „Žalgirio“ puolimo mašinos. Dukart iš vidutinio nuotolio pataikė T.Dardenas, dėjimais atakas baigė P.Jankūnas ir M.Kalnietis, o po Manto ir Tremmello tritaškių „Žalgiris“ vėl įgijo dviženklį pranašumą 59:47. Jį dar labiau didino dvitaškį su pražanga pelnęs P.Jankūnas (62:49). Tuomet iniciatyvos ėmėsi S.Weemsas, užbaigęs kelias atakas iš eilės, bet K.Lavrinovičiaus ir R.Kaukėno metimai laikinai neleido CSKA priartėti (68:58). Du taškus su pražanga pelnė ir T.Klimavičius, bet paskutinioji trečiojo kėlinio minutė priklausė rusams, kurie „Žalgirio“ persvarą sumažino iki 71:68.

Kauno „Žalgiris“ laimėjo pirmąjį A.Gomelskio turnyrą, surengtą 2008 metais, kai įveikė CSKA ir Atėnų „Panathinaikos“ komandas. Kitą sezoną kauniečiai turnyre nedalyvavo, o 2010 m. pusfinalyje nugalėjo „Panathinaikos“ ir tik finale turėjo pripažinti CSKA pranašumą. Praėjusiais metais nestipriausios sudėties „Žalgiris“ nusileido tiek CSKA, tiek „Panathinaikos“ komandoms.

Pirmajame pusfinalyje Simo Jasaičio Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ įveikė Martyno Gecevičiaus Pirėjo „Olympiacos“ ekipą.