REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos apeliaciniam teismui perduota byla dėl mažametės iš Kauno įvaikinimo į Naująją Zelandiją. Teisme skubos tvarka bus sprendžiama dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. sausio 16 d. sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo.

Lietuvos apeliaciniam teismui perduota byla dėl mažametės iš Kauno įvaikinimo į Naująją Zelandiją. Teisme skubos tvarka bus sprendžiama dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. sausio 16 d. sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad teismas neleido įsivaikinti mergaitės potencialiems įtėviams iš Naujosios Zelandijos. Tą kartą buvo motyvuota, kad buvo pažeista nemažai įvaikinimo procedūros taisyklių. Skelbiama, kad byla apeliacine tvarka bus nagrinėjama skubos tvarka, vasario 19 d.

Portalas tv3.lt primena, kad teismas užsieniečiams įsivaikinti mergaitės neleido dėl Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos klaidų. Teismas tarptautinio įvaikinimo byloje tašką padėjo sausio 16 d. Nors sprendimas buvo slepiamas nuo visuomenės, vėliau buvo pranešta, kad 9-metę kaunietę norėjusi įsivaikinti pora iš Naujosios Zelandijos į savo valstybę grįžo be mergaitės. Tai patvirtino ir porai atstovaujanti advokatė.

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad Vilniaus apygardos teismas netenkino poros prašymo dėl kelių priežasčių. Dėl egzistuojančių jos biologinių ryšių su šeima, esą skirta per mažai pastangų mergaitės giminaičių paieškoms; bei dėl Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos klaidų. Aiškinama, kad kaunietės įvaikinimo procese Lietuvoje dalyvavo ne tik 9-metė, o ir jos dvi seserys.

REKLAMA
REKLAMA

Kai seserų įvaikinimo klausimai išsisprendė, 9-metė kaunietė liko viena ir netrukus prasidėjo tarptautinis įvaikinimas. Skelbiama, kad Lietuvos globėjams nebuvo suteikta galimybė įvaikinti ją vieną, be seserų. Tiesa, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikino tarnyba aiškina, kad tai ne klaida, o įstatymų spraga.

REKLAMA

„Tarnyba veikia, kaip teisės aktų vykdytojas, įgyvendintojas. Kadangi galimai yra šiokia tokia teisės aktų spraga, galimai teismas ėmėsi interpretavimo ir teisės aktų aiškinimo, tokią teisę teismas turi“, – sakė Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė Agnė Marčiukaitienė.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba priduria, kad tokia tarptautinio įvaikinimo tvarka Lietuvoje taikoma visada.

„Ta procedūra buvo tokia, kokia jis yra. Ir šiai dienai ji tokia yra ir mes numatome tam tikrus pakeitimus, kad tikrai vaikas būtų gražinamas į nacionalinį įvaikinimą ir kad visa ta procedūra būtų kartojama ir išnaudojamos visos galimybės, bet vertinti, kad tai buvo padaryti pažeidimai, kadangi nebuvo teisės aktų pažeidimų, tai būtų sudėtinga“, – kalbėjo A. Marčiukaitienė.

REKLAMA
REKLAMA

Mergaitės globos klausimas vėl pakibo ore – galimi keli istorijos tęsiniai. Visų pirma, tokį teismo sprendimą pora iš Naujosios Zelandijos gali apskųsti, tačiau ar tai ji darys kol kas neaišku.

„Įstatymuose numatytas 30 dienų laikotarpis, per kurį šeima gali pareikšti apeliacinį skundą. Kol kas šeima nėra apsisprendusi, per tą laikotarpį turbūt ir priims sprendimą“, – sakė poros advokatė. Iškilus informacijai į viešumą, jog mergaitę nori įsivaikinti užsieniečiai, į įvaikinimo procesą buvo įsikišęs ir mergaitės brolis Arūnas Leščiauskas, gyvenantis Anglijoje. Jis tikino, jog pats dabar gali globoti mergaitę.

Skelbiama, kad mergaitė norėjo išvykti su pora iš Naujosios Zelandijos. Dėl to dabar kaunietės emocinė būsena sudėtinga, mergaitė išgyvena krizę. Esą daroma viskas, kad 9-metė išvengtų patyčių, jai teikiama psichologinė pagalba. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų