16-metės po atkaklios kovos pralaimėjo Rusijos rinktinei

Lietuvos jaunučų (U16) krepšinio merginų rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą „Always“ Europos čempionate. Tado Stankevičiaus auklėtinės Kauno sporto halėje 49:66 (16:16, 8:21, 17:12, 8:17) turėjo pripažinti Rusijos rinktinės pranašumą.

Lietuvės sunkiai pradėjo rungtynes ir, įpusėjus pirmajam kėliniui, atsiliko 2:10. Po Urtės Čižauskaitės tritaškio ir taiklių baudų metimų rezultatas tapo lygus (12:12). Antrojo kėlinio pradžioje varžovės vėl spurtavo ir nutolo (18:28).

Po ilgosios pertraukos žaidimas išsilygino, bet rusės išlaikė sau palankų pranašumą. Lietuvėms prastai sekėsi realizuoti baudų metimus ir tai neleido sušvelninti deficito. Rusės iki susitikimo pabaigos išsaugojo dviženklę persvarą ir iškovojo antrąją pergalę.

Lietuva: Gedvilė Savostaitė 13 tšk., Audronė Zdanevičiūtė 11 tšk., Simona Visockaitė 10 tšk. (11 at. kam.), Urtė Čižauskaitė ir Klaudija Janionytė – po 6 tšk.

Rusija: Daria Anikina 19 tšk. (12 at. kam.), Daria Gončarova 13 tšk. (10 at. kam.), Nina Ulčenkova 10 tšk., Jakaterina Košečkina (13 at. kam.) ir Iana Paškovskaja – po 8 tšk.

„Minėjau, kad ginantis greitis, ūgis ir jėga yra mūsų minusai. Bandėme tai kompensuoti netikėtumais. Kai pavykdavo, turėdavome teigiamą arba bent jau lygų rezultatą. Gal lėmė trumpas suolas, nuovargis, bet turėjome labai daug problemų po krepšiu. Aukštaūgės nesugebėjo atlaikyti fizinio kontakto. Puolant visiškai netenkino įžaidėjų darbas ir jų atakų organizavimas. Yra labai daug klaidų, kurios iš karto pavirsta dviem taškais ir daug darbo, įdėto gynyboje, nueina šuniui ant uodegos. Nebuvome rungtynių ir nesame čempionato favoritės. Džiaugiamės žiūrovais, kurie palaiko. Norime, kad jie ateitų ir kitose rungtynėse. Kovosime, nes kitų variantų nėra. Turime būti aktyvios, kibios, tik tai yra raktas į sėkmę“, – sakė Lietuvos merginų rinktinės vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius.

Pirmosiose grupės rungtynėse lietuvės 71:58 nugalėjo Danijos rinktinę, kuri šiandien pralaimėjo vokietėms – 39:55. Būtent su jomis 16-metės sekmadienį baigs grupės kovas. Rungtynės vyks Kauno sporto halėje, jų pradžia – 19 valandą.