0
TV3

Londono olimpinių žaidynių moterų 400 m kompleksinio plaukimo varžybų finale triumfavo kinė Je Šiven (Ye Shiwen). 16-metė plaukikė distanciją įveikė per 4 min. 28,43 sek. ir 1,02 sek. pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 2008 metų rugpjūčio 10 dienos priklausė australei Stefanei Rais (Stephanie Rice).

Sidabro medalį iškovojo 19-metė amerikietė Elizabet Beizel (Elizabeth Beisel, 4 min. 31,27 sek.), o bronza atiteko kitai kinei - 18-metei Li Suansu (Li Xuanxu, 4.32,91).

Vyrų 400 m kompleksinio plaukimo finale nepralenkiamas buvo 27-erių metų amerikietis Rajanas Loktė (Ryan Lochte). Šios rungties pasaulio čempionas nuotolį įveikė per 4 min. 5,18 sek. ir daugiau nei 3 sek. pranoko antrąją vietą užėmusį 26-erių metų brazilą Tiagą Pereirą (Thiago Pereira, 4.08,86).

Bronzos medalį pelnė 17-metis japonas Kosukė Haginas (Kosuke Hagino, 4.08,94).

Net 14 olimpinių aukso medalių savo kolekcijoje turintis 27-erių metų amerikietis Maiklas Felpsas (Michael Phelps) šeštadienį liko ketvirtas (4.09,28).

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas laimėjo pasaulio vicečempionas 20-metis kinas Sun Jangas (Sun Yang). Jis nuotolį įveikė per 3 min. 40,14 sek. ir pasiekė naują olimpinį rekordą.

Antras finišavo Pekino olimpinių žaidynių čempionas 22-ejų metų Pietų Korėjos atstovas Park Tehvanas (Park Taehwan, 3.42,06), o trečiąją vietą užėmė 28-erių metų amerikietis Piteris Vanderkajus (Peter Vanderkaay, 3.44,69).

Beje, Park Tehvanas atrankos varžybose buvo diskvalifikuotas dėl falstarto, tačiau vėliau sugrąžintas į varžybas, kai Pietų Korėjos rinktinė pateikė apeliaciją.

Moterų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi triumfavo Australijos plaukikės - Alisija Kouts (Alicia Coutts), Keitė Kembel (Cate Campbell), Britanė Elmsli (Brittany Elmslie) ir Melanė Šlanger (Melanie Schlanger). Jos distanciją įveikė per 3 min. 33,15 sek. ir 0,61 sek. pagerino olimpinį rekordą.

Sidabro medalius iškovojo Olandijos plaukikės (3.33,79), o bronza atiteko amerikietėms (3.34,24).