REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

15 būdų žiemą išlikti sveikiems

Artėjant žiemos speigams, skubame rūpintis savo sveikata. Kaip paruošti organizmą, kad ligos pultų kuo mažiau?

Artėjant žiemos speigams, skubame rūpintis savo sveikata. Kaip paruošti organizmą, kad ligos pultų kuo mažiau?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Pasirūpinkite pėdomis

Sakoma, šaltos rankos – karšta širdis. Gal tai ir tiesa, bet šaltos pėdos – tai jau nebe juokai: atšalus būtent šiai kūno vietai susitraukia sinusų kraujagyslės, ir iki ligos – vos pusė žingsnio. Atvėsusios pėdos siunčia signalą smegenims, kad reikia saugoti kūno šilumą, todėl mažiausiai kraujo patenka ten, kur kūno šiluma prarandama greičiausiai, taigi visų pirma atvėsta sinusų gleivių membranos. Kai sinusuose susilpnėja kraujotaka, į gleivinę patenka mažiau su infekcijomis kovojančių baltųjų kraujo kūnelių ir kūnas tampa neatsparus virusams. Todėl paklausykite liaudies išminties ir laikykite kojas šiltai – paprasčiausios šiltos kojinės net 67 procentais sumažina tikimybę susirgti peršalimo ligomis!

REKLAMA

2. Vitaminas C

Apie stebuklingas jo galias žinome visi. Vis dėlto nepamirškite, kad vitaminas C vartojamas ne tik peršalimo ligų profilaktikai – jis padeda greičiau pasveikti jau susirgus: stiprina smulkias nosies ir gerklės kraujagysles, trukdydamas virusams prasiskverbti gilyn į organizmą. Be to, jis aktyvuoja imunines ląsteles, kad jos galėtų deramai kovoti su ligų sukėlėjais.

3. Rašykite dienoraštį

4 dienas po 15 minučių rašant dienoraštį, popieriaus lape išliejant savo nerimą ir baimes, sumažėja rizika susirgti peršalimo ligomis. Mūsų kūnas – minčių atspindys, o stresas ir neigiamos emocijos silpnina imuninės sistemos gebėjimą kovoti su infekcijomis. Dienoraštis padeda efektyviai sumažinti stresą.

REKLAMA
REKLAMA

4. Pajudinkite raumenis

Pasivaikščiokite, pasimankštinkite, pašokinėkite. Išsirinkite jums priimtiną fizinio aktyvumo formą ir kasdien jai skirkite po 30 minučių. Taip sumažinsite peršalimo ligų riziką 50 procentų. Reguliarus fizinis krūvis stimuliuoja smegenis gaminti augimo hormonus, o ši raumenų statybinė medžiaga savo ruožtu padvigubina su ligomis kovojančių antikūnų gamybą, baltieji kraujo kūneliai įgyja daugiau jėgos.

5. Skalaukite gerklę sūriu vandeniu

Gerklės skalavimas sūriu vandeniu – rimtas atkirtis gripui. Įrodyta, kad stiklinėje vandens ištirpdžius pusę šaukštelio druskos ir praskalavus gerklę 2 kartus per dieną po 10 sekundžių, nosiaryklės infekcijų tikimybė sumažėja 34 procentais. Vanduo padeda išplauti iš gerklės skreplius, kuriuose dauginasi bakterijos, taigi natūraliai nužudomi virusai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Pabūkite su draugais

Žmonės, kurie kasdien skiria bent truputėlį laiko draugams, rečiau serga peršalimo infekcijomis. Pokalbis su bičiuliu nuteikia pozityviai, o optimistiškas požiūris į gyvenimą stiprina imunitetą. Organizmas gamina mažiau atsparumą silpninančių streso hormonų, taigi tikimybė susirgti peršalimo ligomis sumažėja 25 procentais.

7. Venkite kepto maisto

Kaskart, kai valgote riebaluose keptą ar gruzdintą maistą, pakitusios sudėties riebalų junginiai patenka į jūsų organizmą ir silpnina imuninę sistemą. Kiti šių riebalų šaltiniai – paruošti kepti pyragų mišiniai, purškiama grietinėlė, daugelis konditerijos gaminių.

REKLAMA

8. Be reikalo nevartokite nuskausminamųjų vaistų

Truputėlį skauda galvą ar pilvą? Viena tabletė nuskausminamųjų veikiai pašalins nemalonumą, tačiau kaskart, kai pavartojate aspirino, ibuprofeno ar kokio kito nesteroidinio preparato, malšinančio uždegimą, gaunate medžiagos, slopinančios baltuosius kraujo kūnelius, taigi organizmas mažiau priešinasi ligoms. Todėl rudens ir žiemos sezonais venkite be reikalo vartoti nuskausminamųjų vaistų.

9. Stiprinkite mintis

15 minučių per dieną savitaigos, sutelkiant mintis ties kūno jėga ir gebėjimu pasipriešinti ligoms, iš tiesų sustiprina atsparumą. Imuninio atsako vizualizacija padeda aktyviau veikti visoms organizmo sistemoms – smegenys ima siųsti signalą, stiprinantį pasipriešinimą ligoms.

REKLAMA

10. Išgerkite arbatos

Mokslinės studijos parodė, kad žmogaus organizmas gamina triskart daugiau interferono, galingo baltymo, kuris puola ir suardo virusus, jei per dieną išgeriami 2 puodeliai juodosios arbatos. Šiame gėrime esama unikalių medžiagų, vadinamų alkilamino antigenais. Šie junginiai skatina interferono gamybą, poveikis pajuntamas jau po 2 savaičių.

11. Plaukitės rankas

Tereikia įprasti mažiausiai 5 kartus per dieną kruopščiai nusiplauti rankas muilu, ir kvėpavimo takų infekcijų tikimybė sumažėja 45 procentais. Dažniausiai virusai į nosiaryklę patenka būtent per nešvarias rankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

12. Imkitės rankdarbių

Kasdien po 20 minučių siuvinėti, megzti, piešti ar gilintis į dekupažo paslaptis – puikus būdas duoti atkirtį sezoninėms ligoms. Pasak mokslininkų, tai kilsteli jūsų atsparumą net 76 procentais, nes sumažina stresą ir padidina organizmo gebėjimą gaminti baltuosius kraujo kūnelius.

13. Valgykite daugiau česnako

Šioje prieskoninėje daržovėje yra per 70 skirtingų junginių: medžiagų, kurios padeda organizmui sparčiau gaminti baltuosius kraujo kūnelius; sieros junginių, kurie spartina antikūnų ir baltymų, slopinančių virusų ir bakterijų veiklą, gamybą, taigi organizmas juos įveikia lengviau. Kad pajustumėte poveikį, užteks vos vienos skiltelės česnako per dieną.

REKLAMA

14. Pažiūrėkite serialą

30–60minučių per dieną televizijai taip pat gali apsaugoti nuo gripo. Pasak mokslininkų, kasdienė televizijos pertraukėlė, kai žiūrite ką nors linksmo ir atsipalaiduojate, sumažina peršalimo ligų tikimybę 80 procentų. Streso hormonas adrenalinas sulėtina baltuosius kraujo kūnelius, todėl jiems tampa sunkiau priešintis virusams. Tačiau pertraukėlė, per kurią patiriate teigiamų emocijų, o dar geriau – pasijuokiate, per keletą minučių sumažina adrenalino koncentraciją ir leidžia jūsų imuninei sistemai duoti atkirtį agresyvioms virusų atakoms.

15. Eikite gulti anksčiau

Gilus miegas – svarbiausia sąlyga, leidžianti kūnui pagaminti daugiau su infekcijomis kovojančių antikūnų. Ir atvirkščiai – chroniškas nuovargis padidina riziką pasigauti infekciją ir ilgam susirgti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų