REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Begalės šeimų svyruojant ant skurdo ribos, pasaulio šalys imasi veiksmų. Viena iš tų šalių yra JAV – o tiksliau – Teksaso valstija, kuri siekdama pagerinti šeimų socioekonominę padėtį, pradėjo mokėti išmokas.

Begalės šeimų svyruojant ant skurdo ribos, pasaulio šalys imasi veiksmų. Viena iš tų šalių yra JAV – o tiksliau – Teksaso valstija, kuri siekdama pagerinti šeimų socioekonominę padėtį, pradėjo mokėti išmokas.

REKLAMA

Naujienų portalo „Business Insider“ teigimu, Ostinas yra pirmasis Teksaso miestas, pradėjęs įgyvendinti mokesčių mokėtojų finansuojamą garantuotų pajamų programą. Ši programa startavo 2022 m. gegužę.

Programoje dalyvavo 135 mažas pajamas gaunančios šeimos, kurios kiekvieną mėnesį gaudavo po 1 tūkst. dolerių (922 eurų). Finansavimą 85 šeimoms skyrė Ostino miestas, o likusias 50 šeimų finansavo labdara.

Programa buvo skelbiama kaip priemonė, padedanti žmonėms išbristi iš skurdo ir padėti jiems įpirkti būstą.

Siekis padėti

„Mes žinome, kad jei patikėsime žmonėmis, jie galės priimti teisingus sprendimus sau ir savo šeimoms, o tai padės pasiekti geresnių rezultatų. Tai padės sukurti geresnes darbo vietas ir padės šeimoms apsirūpinti maistu ir būstu“, – rašoma miesto internetiniame puslapyje.

REKLAMA
REKLAMA

Nors programa baigėsi 2023 m. rugpjūtį, naujoje Vašingtono analitinio centro „Urban Institute“ ataskaitoje teigiama, kad miesto programa iš tiesų padėjo jos dalyviams susimokėti už būstą ir maistą. Programos dalyviai teigė, kad vidutiniškai daugiau nei pusę gautų pinigų išleido būstui.

REKLAMA

Ataskaitoje rašoma, kad po metus trukusios programos jos dalyviai buvo gerokai labiau apsirūpinę būstu, o kiti mažas pajamas gaunantys Teksaso gyventojai per tą patį laikotarpį tapo šiek tiek mažiau apsirūpinę būstu.

Padaro būstą prieinamu

Taip pat paaiškėjo, kad programa padėjo sumažinti dalyvių maisto trūkumą – po metų 17 procentinių punktų sumažėjo dalyvių, kurie nurodė negalintys sau leisti valgyti subalansuoto maisto.

Taniquewa Brewster, vieniša motina, kuri 2022 m. rugsėjo mėnesį pradėjo gauti išmokas pagal programą, vietos NBC filialui KXAN pasakojo, kad gauti pinigai padėjo jai susimokėti už medicinines išlaidas ir vaistus po aštuonių dienų buvimo ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA

Priešiškos nuomonės

Nors Ostinas buvo pirmasis Teksaso miestas, išbandęs garantuotų pajamų programą, dabar jis nėra vienintelis. Tačiau ne visi valstijoje šias išmokas vertina teigiamai.

Praėjusią savaitę Teksaso senatorius Paulas Bettencourtas išsiuntė laišką valstijos generaliniam prokurorui, prašydamas pripažinti naująją programą Hjustone prieštaraujančia Konstitucijai.

Hariso apygarda, kuriai priklauso Hjustonas, šio mėnesio pradžioje pradėjo įgyvendinti garantuotų pajamų programą, pagal kurią mažas pajamas gaunantiems gyventojams skiriama 500 dolerių (461 eurų) per mėnesį

Apygardos advokatas laikraščiui „Houston Chronicle“ teigė, kad P. Bettencourtas daugiau dėmesio skiria politiniams žaidimams ir valdžios institucijų ginklavimuisi, o ne Hariso apygardos žmonių gyvenimo gerinimui.

Daugelyje kitų Jungtinių Valstijų miestų taip pat eksperimentuojama su bazinių pajamų projektais, kuriais siekiama spręsti didėjančio benamių skaičiaus problemą ir padėti pažeidžiamiausiems gyventojams. Baltimorės jaunų šeimų sėkmės fondas jauniems tėvams skiria 1 000 dolerių (922 eurų)  per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų