JAV: per G20 susitikimą galutinio susitarimo su Kinija nebus

Šį mėnesį įvyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikime gali būti pasistūmėta link prekybos susitarimo su Kinija, tačiau „galutinis susitarimas“ nebus pasiektas, pareiškė JAV prekybos sekretorius Wilburas Rossas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, jog Xi Jinpingas „labai“ nori susitarimo, ir pakartotinai pažymėjo, jog Osakoje įvyksiančiame viršūnių susitikime tikisi susitikti su Kinijos prezidentu.

„Muitai jiems labai kenkia, – pareiškė D. Trumpas reporteriams Baltuosiuose rūmuose. – Mes tikimės visai netrukus susitikti su prezidentu Xi. Manome, jog su juo susitiksime G20 susitikime.“

D. Trumpui pareiškus, kad Kinija išsižada prisiimtų įsipareigojimų, ir Vašingtonui nusitaikius į Kinijos telekomunikacijų įrangos milžinę „Huawei“, Vašingtono ir Pekino derybos praėjusį mėnesį nutrūko.

„Žiūrėkite, mes turėjome susitarimą su Kinija ir po to jie jį sulaužė, – antradienį pareiškė D. Trumpas. – Jeigu jie negrįš prie to susitarimo, man visa tai bus neįdomu.“

Šalys tarpusavio prekyboje jau nustatė didelius importo muitus daugiau kaip 360 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms, sukrėtusios finansų rinkas ir pakirtusios verslo pasitikėjimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų