Maskvoje, „Megasport“ arenoje Kauno „Žalgiris“ (2/11) siekė nutraukti 16-os pralaimėjimų seriją Eurolygoje prieš Maskvos „CSKA“ (9/4) klubą. Trečią kėlinį puikiai sužaidę „CSKA“ krepšininkai neleido nutrūkti įspūdingai serijai ir laimėjo rezultatu 100:86 (21:23, 26:25, 27:13, 26:25).

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Nando De Colo. Prancūzas per 29 minutes pelnė 26 taškus, atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 35 naudingumo balus. 15 taškų pridėjo ir Milošas Teodosičius, Kyle Hinesas surinko 14 taškų.

Kauno „Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė kanadietis Olivieris Hanlanas pelnęs 15 taškų ir atlikęs 6 rez. perdavimus. Po 13 taškų surinko Ianas Vougioukas su Brocku Motumu. 10 taškų pelnė ir pirmąjį savo tritaškį Eurolygoje pataikė Jerome Randle. Paulius Jankūnas surinko 8 taškus, po 7 taškus pelnė Lukas Lekavičius su Kasparu Vecvagars. Edgaras Ulanovas prisidėjo 5, Renaldas Seibutis 4 taškais. Siim-Sanderis Vene pelnė po 2 taškus, Martynas Sajus nepasižymėjo.

Maskvos „CSKA“ 100:86 Kauno „Žalgiris“

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys:

Rungtynės prasidėjo dviem tiksliais Nikitos Kurbanovo metimas, tačiau žalgiriečiai atsakė dviem tiksliais dvitaškiais su pražangomis ir sužaidus dvi minutes Lietuvos čempionai pirmauja rezultatu 6:4.

Prabėgus keturioms minutėms „Žalgiris“ pirmauja 8:7, tačiau ir toliau gynyboje nesugeba sustabdyti N.Kurbanovo. Rusas pelnė visus 7 komandos taškus.

Pirmajame kėlinyje likus žaisti tris minutes žalgiriečiai ir toliau išlaiko minimalią persvarą prieš maskviečius. „Žalgiris“ pirmauja rezultatu 18:17, o Jerome Randle galiausiai, 13-tu mėginimu pataikė tritaškį Eurolygoje.

Po pirmojo kėlinio rezultatu 23:21 pirmauja Kauno „Žalgiris“. Kauniečiai šiandien neįprastai gerai atakuoja, pataikė 50 proc tritaškių, 55 proc. dvitaškių ir visas 4 mestas baudas.

Antras kėlinys:

Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes antrame kėlinyje kauniečiai ir toliau iš lėto didina savo persvarą. „Žalgiris“ pirmauja rezultatu 32:28.

Likus žaisti pusė kėlinio iki ilgosios pertraukos Kauno „Žalgiris“ ir toliau išlaiko persvarą prieš šeimininkus, 38:33.

Kauno „Žalgiris“ jau buvo sukaupęs dešimties taškų persvarą, tačiau „CSKA“ krepšininkai likus žaisti minutei priartėjo iki 1 taško, 46:45 vis dar pirmauja „Žalgiris“.

Su sirena pataikęs J.Randle leido kauniečiams į didžiąją pertrauką išeiti turint vieno taško persvarą, 48:47.

Trečias kėlinys:

Sužaidus dvi minutes trečiame kėlinyje žalgiriečiai kėlinį pralaimi jau 8:0. „Žalgirio“ krepšininkai puolime spėjo prasižengti tris kartus, o rezultatu 55:48 pirmauja Maskvos „CSKA“ klubas.

Tik išsiveržę į priekį šeimininkai nieko nelaukdami sukaupė dviženklę persvarą. Praėjus pusei kėlinio Maskvos „CSKA“ pirmauja 61:51.

Likus žaisti dvi minutes trečiajame kėlinyje kauniečiams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą, tačiau Nando De Colo vedami maskviečiai pirmauja 66:59. Prancūzas per 20 minučių pelnė 20 taškų.

Trečią kėlinį sėkmingiau užbaigė šeimininkai. „CSKA“ krepšininkai po trijų kėlinių pirmauja 74:61, o trečią ketvirtį laimėjo rezultatu 27:13.

Ketvirtas kėlinys:

Sužaidus tris minutes lemiamame kėlinyje „CSKA“ krepšininkai ir toliau išlaiko dviženklę persvarą. Šeimininkai pirmauja 81:71.

Likus žaisti penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos „CSKA“ prarado dviženklę persvarą, tačiau ir toliau jaučiasi užtikrintai. „Žalgiris“ atsilieka 77:86.

Sužaidus aštuonias minutes ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ jau laidoją viltis nutraukti pralaimėjimų seriją prieš „CSKA“. Maskviečiai pirmauja 96:82.

„CSKA“ krepšininkai pelnė šimtą taškų ir šventė pergalę rezultatu 100:86.

Kiti rezultatai:

Stambulo „Fenerbache“ (11/2) – Stambulo „Anadolu Efes“ (6/7) – 90:86 (19:16, 18:18, 29:16, 24:36)

Vitorijos „Laboral Kutxa“ (9/4) – Madrido „Real“ (6/7) – 89:88 (11:21, 25:25, 31:21, 22:21)

Atėnų „Panathinaikos“ (9/4) – Zagrebo „Cedevita“ (3/10) – 76:60 (20:5, 22:14, 16:18, 18:23)