REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

10 įdomiausių kelionių 2011 metams

Savanoriavimo programų išpopuliarėjimas, kelionių galimybės į Viduriniuosius Rytus, atostogų namuose ir trumpų kelionių gimtuose kraštuose pabaiga ir tai dar ne viskas,  štai 10 kelionių tipų ir kelionėms būdingų tendencijų 2011 metams.

REKLAMA
REKLAMA

2011 buvo ypatingai sudėtingi keliautojams metai: streikuojantis avialinijų personalas, bankrutavusios kelionių agentūros, dėl kurių šimtai klientų įstrigo vienoje ar kitoje pasaulio dalyje ir galiausiai kelionių rezervavimo sistemos, drebėjusios dėl prarasto keliautojų pasitikėjimo.

REKLAMA

Neapsiėjome ir be pačios Motinos Gamtos įsikišimo: balandžio mėnesį išsiveržęs Islandijos Eijafjalajokutlio ugnikalnis spjaudė į orą išsilydžiusią lavą ir pelenus aplink didelį šiaurės pusrutulio plotą, aviakompanijoms sukeldamas 1.7 bilijonų dolerių nuostolius. Ir tarsi tyčia su pirmu į D. Britaniją atkeliavusiu sniegu sušalusios transporto sistemos.

Nepaisant visų minėtų įvykių 2011 metais vis dar lieka vilčių nusiteikti optimistiškiau ir pagalvoti apie keliones.

REKLAMA
REKLAMA

Internetinio kelionių portalo TripAdvisor metinė kelionių tendencijų apklausa, kurioje dalyvavo 6000 vartotojų, parodė, kad britai, nors ir nedrąsiai, bet  yra nusiteikę pozityviai, kalbėdami apie savo kelionių perspektyvas. Vienas iš dešimties britų savo atostogas planuos ne vieną kartą šiais metais. Taip vadinamas „staycation“ fenomenas (reiškiantis laiką, kuomet vienas asmuo ar visa šeima lieka atostogauti namuose ar keliaudami gimtojoje šalyje) atrodo jau sumažėjo. Tik 38 proc. iš visų apklaustųjų savo atostogas planuoja praleisti namuose, kuomet praėjusiais metais jų buvo net 45 proc. Savanoriavimas ir aktyvaus poilsio kelionių populiarumas auga, be to, laukiamas staigus susidomėjimas Vidurinių Rytų šalimis, atidarius naujus skrydžius į šį regioną. Į ankstesnes  savo pozicijas turėtų grįžti ilgieji skrydžiai, nurungdami skrydžius į Europos miestus ir „saulės ieškančiųjų“, vidutinio ilgumo, maršrutus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skrydžiai į Jordaniją

 

Petra miestas Jordanijoje (guardian.co.uk nuotr.)Petra miestas Jordanijoje (guardian.co.uk nuotr.)

Dubajui tapus vienu judriausiu skrydžių maršrutu (kai praėjusių metų rugsėjį, oro uosto pajėgumas pralenkė JFK tarptautinio oro uosto pajėgumą), o Pasaulio Kelionių ir Turizmo  Tarybai paskelbus, kad šio regiono turizmo augimas 2011 viršys visų kitų regionų, tikimasi, kad poilsiautojai plūstels į Artimuosius Rytus. 2009 pradėjusi skrydžius į Tel Avivą, easyJet kompanija įtraukia Jordaniją į savo kelionių maršrutą su skrydžiais į Amaną, prasidėsiančiais šių metų kovą. Šių skrydžių kaina svyruos nuo 105.98 svarų sterlingų į vieną pusę. Kadangi vasaros temperatūros siekia 40 laipsnių karščio Jordanijoje, tai keliautojų tikimasi sulaukti rudenį bei pavasarį.Skrydžiai prasidės jau nuo Kovo 27 dienos.

REKLAMA

Kelionė į neatrastąjį Nepalą

 

Himalajų kalnai Nepale (guardian.co.uc nuotr.)Himalajų kalnai Nepale (guardian.co.uc nuotr.)

Neseniai atlikta, TUI kelionių organizatoriaus apklausa D. Britanijoje parodė, kad keliautojai, per ateinančius trejus metus, yra labiau linkę leistis į aktyvaus poilsio keliones. Tiems, kurie nori „pasotinti“ savo „vidinį“ keliautoją, šiais metais naujasis skrydis į Nepalą turėtų būti kaip tik tai, ko reikia. Australas Robinas Bousteadas praleido 152 dienas keliaudamas vingiuotais, aukščiausių pasaulio viršukalnių keliais ir per pastaruosius keletą metų atidžiai sudarinėdamas Didžiųjų Himalajų kalnų grandinės žemėlapius (thegreathimalayatrail.org). Tai pirmasis tęstinis maršrutas per Nepalo Himalajų lanką nuo Kanchenjunga rytinės sienos per Everesto pakalnes, kuris pasibaigia ties Tibeto siena vakaruose.  Maršrutą inauguruojanti ekspedicija, kuriai vadovaus pats R. Bousteadas, prasidės vasarį ir kainuos apie 20500 svarų sterlingų. Kompanija „World Expeditions“, organizuojanti aktyvias poilsines keliones, „suskaidė“  kelionę į mažesnes atkarpas ir dabar visi norintys galės prisijungti bet kuriuo metu o ir kelionės kaina svyruos nuo 2350 svarų sterlingų ir truks apie 18 dienų.

REKLAMA

Airbnb Azijoje

 

Šanchajus. Kinija (guardian.co.uk nuotr.)Šanchajus. Kinija (guardian.co.uk nuotr.)

Airbnb.com interneto svetainės populiarumas, kuri kviečia turistus į vietinių gyventojų nuomojamus būstus (arba B&B), praėjusiais metais neįtikėtinai išaugo, todėl  ateinančiais, 2011 metais, nusitaikė į Azijos šalis.

Tokio pobūdžio B&B (nakvynė su pusryčiais pas vietinius gyventojus) paklausa Europoje ir Šiaurės Amerikoje išpopuliarino tokių svetainių kaip iStopOver ar Crashpadder  (gali pasigirti daugiau nei 4000 būsto nuomos aukcionų) veiklą Azijoje. Ryškus buvo Pekino, Bankoko ar Seulo miesto gyventojų prisidėjimas prie šio tinklo. Šanchajaus prisijungimas buvo stipriai jaučiamas dėl didelio šiame mieste gyvenančių imigrantų, iš kitų pasaulio šalių, skaičiaus. Be to, tokia paslauga  šiame mieste yra paklausiausia iš visų minėtų miestų ir praėjusių metų antroje pusėje išaugusi dešimteriopai. Naudojantis šia paslauga, kambarį Šanchajuje galima išsinuomoti vos už 6.40 svarų sterlingų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aukštosios technologijos Portlande

 

NFC technologijos Portlande (guardian.co.uk nuotr.)NFC technologijos Portlande (guardian.co.uk nuotr.)

Near Field Communications (NFC) yra tai, ką daugelis Londono gyventojų naudoja kasdien, t.y. technologija leidžianti prisijungti prie tinklo per viešojo transporto Oyster kortelę ir keistis informacija vos per dešimties centimetrų atstumą. Daugelis tikisi, kad šis pavyzdys turės didžiulę įtaką kelionėms lėktuvu, kur mobiliuosius telefonus bus galima naudoti kaip įlaipinimo bilietą. Tačiau Google atliktas ekperimentas Portlande, didžiausiame Oregono valstijos mieste (JAV), šią technologiją pastūmėjo į šimtus kavinių ir restoranų, kur įgavo informacinės etiketės funkciją. Jau visai greitai, nukreipę savo mobilų telefoną į vienos ar kitos įstaigos langą, vartotojai galės gauti visą informaciją, savo telefono ekrane, apie rūpimą kavinę ar restoraną.

REKLAMA

Kelias sausuma: nuo Ekvadoro iki Kolumbijos

 

Kartagenos miestas. Kolumbija (guardian.co.uk nuotr.)Kartagenos miestas. Kolumbija (guardian.co.uk nuotr.)

Kiekvienais metais turizmas Kolumbijoje vis populiarėja ir prie to prisideda keliautojų aukštai vertinami boutique tipo Bogotos ar Medeljino miestų viešbučiai. Prabangos specialistai „Cox&Kings“ pažymėjo Kolumbiją kaip vieną iš paklausiausių kelionių maršrutų 2011 metais. Vis dėl to, kaimo turizmas šalyje buvo sumažėjęs dėl išaugusios įtampos su kaimyninėmis Ekvadoro ir Venesuelos šalimis. Bet po poros metų pertraukos ir Užsienio Reikalų Biuro rekomendacijų, kelionės su gidu (vadinamosios „Dragoman Overland“ kelionės) grįžta į Kolumbiją, siūlydamos turus per visą šalį. 19 tokios kelionės dieną Andų ir Karibų maršrutai prasideda Ekvadoro sostinėje Kite brieš tai apsilankius turgaus mieste Otavale ir tada kertant Kolumbijos sieną. Maršrutas veda į senąjį Popajan miestą ir Purasė Nacionalinį Parką pietuose, prieš tai pakilus per Andų kavos plantacijas ir debesų miškus Sierra Nevada kalnų papėdėje. Tada leidžiamasi žemyn per žmogaus nepaliestus Tayrona Nacionalinio Parko paplūdimius ir baigiantis kelionei apsilankoma  Kartagenos mieste.

Tęsinį skaitykite netrukus...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų