• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statistikos departamentas praneša, kad pirmąjį 2010 m. ketvirtį, palyginti su pirmuoju 2009 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, įskaitant ir individualiąsias įmones, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, sumažėjo 10,3 procento (ketvirtąjį 2009 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2008 m. ketvirčiu - 10,7%), iš jų - verslo įmonėse - 10,8 procento.

REKLAMA
REKLAMA

Vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus sezono įtaką, pirmąjį 2010 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2009 m. ketvirčiu, sumažėjo 2,2 procento, iš jų - verslo įmonėse - 2,5 procento.

REKLAMA

Darbo sąnaudos per metus, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, sumažėjo beveik visose pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse: daugiausia - statyboje (21,7%), finansinėje ir draudimo veikloje (16,1%), administracinėje ir aptarnavimo veikloje (14,1%), didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonte (13%), kasyboje ir karjerų eksploatavime (11,4%).

Vienos dirbtos valandos darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, per metus sumažėjo 9,4 procento, kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai (įmokos) - 12,7 procento.

REKLAMA
REKLAMA

Vienos dirbtos valandos darbo užmokesčio pinigais ir išmokų natūra mažėjimui įtakos turėjo darbų mastų mažėjimas, sumažintas valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginėms algoms apskaičiuoti taikomas bazinis dydis (nuo 2009 m. sausio 1 d. 475 litai, nuo 2009 m. rugpjūčio 1 d. 450 litų) ir priedai už kvalifikacinę klasę, nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. sumažinta bazinė mėnesinė alga (nuo 128 iki 122 litų), sumažinti priedai ir priemokos biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojams ir kt.

Vienos dirbtos valandos kitų darbo sąnaudų (socialinių darbdavio įnašų (įmokų) didesniam mažėjimui įtakos turėjo išeitinių išmokų ir piniginių kompensacijų už nepanaudotas kasmetines atostogas, privalomųjų ligos pašalpų, mokamų iš darbdavio lėšų bei kitų panašaus pobūdžio išlaidų mažėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų