JAV psichologai tvirtina, kad mergaitės gimsta jau bijodamos vorų. Jie joms kelia baimę nuo pat pirmųjų gyvenimo metų, o šis jausmas esą yra nulemtas genetiškai, skelbia „Telegraph.co.uk“, remdamasis Carnegie Mellono universitete Pitsburge (JAV) atliktų tyrimų rezultatais.
Psichologai mano, kad natūrali vorų ir kitų potencialiai pavojingų gyvių baimė moterims išsivystė evoliucijos eigoje. Ankstesni tyrimai atskleidė, kad vorų fobija moterims gali išsivystyti 4 kartus dažniau, nei vyrams, tačiau šįkart pavyko nustatyti, kad tokia baimė gali būti įgimta.
Carnegie Mellono universiteto psichologas Davidas Rakisonas tokią išvadą priėjo atlikęs eksperimentą su 11 mėnesių amžiaus mergaitėmis ir berniukais. Dvidešimčiai kūdikių (10 berniukų ir 10 mergaičių) jis rodė piešinėlį, kuriame buvo pavaizduotas voras ir išsigandęs veidas.
Po to jis kūdikiams parodė kitą piešinėlį – su voru ir besišypsančiu veidu. Paaiškėjo, kad berniukai į abu paveikslėlius žiūrėjo vienodą laiko tarpą, tačiau mergaitės kur kas ilgiau nenuleido akių nuo piešinio su voru ir laimingu veidu. Psichologų manymu, tai reiškia, kad šis paveikslėlis prieštarauja jų įgimtam požiūriui.
Pasak D. Rakisono, moterys turi įgimtą baimę vorams ir gyvatėms, nes jie kėlė itin didelį pavojų moterims priešistoriniais laikais – likusiems be motinos kūdikiams grėsė pražūtis arba didelis vargas. Savo ruožtu vyrai rizikavo gyvybe medžiodami, kad prasimanytų maisto.
Anksčiau buvo nustatyta, kad 5,5 proc. suaugusiųjų ir vaikų turi patologinę gyvačių, o 3,5 proc. – vorų baimę. Šios fobijos moteris kamuoja 4 kartus dažniau, nei vyrus.