Havajų universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad mažesnio ūgio žmonės paprastai gyvena ilgiau už aukštesnius savo bendraamžius. Tyrimo rezultatai paskelbti mokslo žurnale „PLoS One“.

Tyrimas rėmėsi kelių tūkstančių japonų kilmės amerikiečių sveikatos duomenimis. Mokslininkai tyrimo dalyvius buvo suskirstę į dvi grupes: į vieną pateko iki 158 cm ūgio žmonės, o į kitą - tie, kurie ūgis viršijo 163 cm.

Paaiškėjo, kad žmonių iš pirmosios grupės gyvenimo trukmė statistiškai buvo ilgesnė. Šis dėsningumas buvo stebimas visame ūgio diapazone nuo 150 iki 180 cm. Kuo žmogaus ūgis didesnis, tuo didesnė tikimybė, kad jis mirs anksčiau, teigia tyrimo autoriai.

Tokie rezultatai aiškinami tuo, jog žemaūgių atveju egzistuoja didesnė geno FOX3, atsakingo už ilgaamžiškumą, raiškos tikimybė. Žemo ūgio žmonėms būdingesnis žemas insulino kiekis kraujyje ir mažesnis polinkis sirgti vėžiu, sakoma pranešime.

Šio tyrimo išvados laikomos kontroversiškomis, nes kai kurie ankstesni tyrimai buvo atskleidę, jog aukštaūgiai gyvena ilgiau už žemesnius savo bendraamžius. Havajų universiteto mokslininkai dabar planuoja išplėsti savo tyrimą su kitų tautybių ir rasių atstovais.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų