Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV mokslininkai apskaičiavo susirgimo diabetu riziką, su kuria susiduria mesti rūkyti apsisprendę žmonės.

REKLAMA

Johno Hopkinso universitetinės medicinos mokyklos Baltimorėje specialistai, vadovaujami docentės Jessicos Hsin-Chieh Yeh, nustatė, kad rūkaliams gresia vidutiniškai 30 proc. didesnis pavojus susirgti 2 tipo diabetu, nei niekad nerūkiusiems žmonėms.

Amerikiečių mokslininkai daugiau nei 10 metų stebėjo 10 892 suaugusiųjų sveikatą ir nustatė, kad metusieji rūkyti per pirmuosius 6 metus susirgti 2 tipo diabetu rizikuoja 70 proc. labiau, nei cigarečių nevartoję žmonės.

Tyrimo autoriai konstatuoja, kad didžiausias pavojus susirgti diabetu yra iškart po to, kai žmogus meta rūkyti. Ilgainiui jis tolydžio mažėja ir  galop pasiekia nerūkančių žmonių rizikos lygį. Mokslininkai tai sieja su svorio padidėjimu metus rūkyti – antsvoris paprastai yra didžiausias diabeto rizikos veiksnys.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai pabrėžia, kad naujojo tyrimo rezultatai neturėtų pakeisti žmonių apsisprendimo atsisakyti rūkymo, nes jis yra itin sveikatai žalingas įprotis. Jie atkreipia rūkalių dėmesį, kad iškart po to, kai metama rūkyti, reikia intensyviau mankštintis ir sportuoti.

Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Annals of Internal Medicine“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų