Trys Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariai, praleidę orbitoje 165 dienas, pirmadienį Rusijos erdvėlaivio „Sojuz“ kapsule grįžo į Žemę, pranešė JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).

TKS vadas Rusijos kosmonautas Maksimas Surajevas, amerikietis astronautas Reidas Wisemanas (Reidas Vaismanas) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) kosmonautas vokietis Alexander'as Gerstas (Aleksandras Gerstas) nusileido pirmadienį 3 val. 58 min. Grinvičo (5 val. 38 min. Lietuvos) laiku.

Trys vyrai plačiai šypsojosi, sėdėdami atsilošę šezlonguose, o medicinos darbuotojai tikrino jų būklę snieguotoje Kazachstano stepėje į šiaurės rytus nuo Arkalyko, kur nusileido jų kapsulė.

M.Surajevas rodė pergalės ženklą, o R.Wisemanas iškėlė kumštį, iš naujo pratindamiesi prie Žemės traukos po beveik pusmetį trukusio gyvenimo nesvarumo būklėje.

„Viskas vyko bendradarbiavimo dvasia, todėl manau, kad visi turi mokytis iš TKS įgulos narių ir sekti jų pavyzdžiu, – pabrėžė M.Surajevas. – Stenkimės gyventi vieni šalia kitų. Tai pats svarbiausias dalykas.“

Būdami kosmose, įgulos nariai nuskrido apie 112,7 mln. kilometrų, nurodė NASA.

„Sojuz“ nusileido tiksliai numatytoje vietoje, tvyrant žemiems debesims ir rūkui „po nepriekaištingo įskriejimo atgal į atmosferą“, sakoma NASA televizijos pranešime.

REKLAMA

Nusileidusią kapsulę jos parašiutas pavertė ant šono, o NASA televizija nurodė, kad toks atvejis nebuvo neįprastas.

JAV kosmoso agentūra pridūrė, kad „Wisemano, Gersto ir Surajevo išvykimas žymi 41-osios ekspedicijos pabaigą“, turėdama omenyje jų misiją Tarptautinėje stotyje, per kurią buvo vykdomas įrangos remontas, techninis aptarnavimas ir atliekami moksliniai eksperimentai.

M.Surajevas dalyvavo jau antroje ilgoje misijoje orbitinėje stotyje ir kosmose yra išbuvęs iš viso 334 dienas. Kitiems dviem astronautams šis skrydis buvo pirmasis.

Kiti trys įgulos nariai liko TKS, kur „tęs tyrimus ir priežiūrą stotyje“. Kaip praneša NASA, kiti trys astronautai prie jų prisidės pakilę iš Kazachstano lapkričio 23 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų