Lapkričio 17–21 d. d. Lietuvoje lankėsi JAV Silicio slėnyje veikiančio Stanfordo tyrimų instituto ekspertai, atliekantys Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę. Jų vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su Lietuvos inovacijų ekosistema ir teikti rekomendacijas dėl jos tobulinimo, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

Stanfordo tyrimų instituto delegacijai vadovauja mokslinių tyrimų ir analitikos srities direktorius dr. Džefris Aleksandras, turintis daugiau kaip 20 metų veiklos patirtį analizuojant valstybės politikos poveikį technologijų plėtrai, moksliniams tyrimams, verslumui ir pramonės konkurencingumui. Ekspertai Lietuvoje praleido savaitę, jų vizito metu Vilniuje ir Kaune surengtuose seminaruose susitiko inovacijų politikos formuotojai, universitetų bei inovacijas skatinančių ir finansuojančių agentūrų vadovai, mokslo ir technologijų parkų bei slėnių  ir atviros prieigos centrų atstovai, inovatyvaus verslo lyderiai.

Susitikimų metu aptartos technologijų perdavimo galimybės Lietuvoje, glaudesnis universitetų bei mokslo ir technologijų parkų bendradarbiavimas. Buvo kalbama apie Lietuvos studentus, kaip juos paruošti naujų verslų kūrimui, kaip jie galėtų savo teorines žinias panaudoti praktikoje, kad baigę mokslus galėtų įgyti tinkamų kompetenciją ir dirbti inovatyviose įmonėse

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) yra pasirašiusi susitarimo memorandumą su Stanfordo tyrimų institutu „SRI international“, įpareigojantį bendradarbiauti vykdant tyrimų projektus, įgyvendinant Lietuvos inovacijų plėtros 2014–2020 metų programą ir kuriant SRI programos „GoToMarket“ lietuvišką versiją, sakoma pranešime.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų