Kai tik kuris nors produktas tampa paklausus legalioje rinkoje, jo paklausa padidėja ir kriminalinėje rinkoje. Išmaniųjų telefonų populiarumo augimas stimuliuoja jų vagystes, kadangi realizuoti gana brangius išmaniuosius telefonus galima be problemų, o atimti arba pavogti – tik šiek tiek sunkiau.

Beje, nešiojamųjų kompiuterių gamintojai jau seniai siūlo receptą kovai su mobiliųjų įrenginių vagystėmis. Apsaugoti savo informaciją nuo vagišių akių galima distanciniu būdu aktyvavus duomenų šifravimo rakto procesą, taigi duomenys kaupiklyje taps neperskaitomi. Kiek sudėtingesnės sistemos leidžia sekti pavogtą nešiojamąjį kompiuterį per IP adresą arba GPS duomenis, tačiau panašūs sprendimai neišpopuliarėjo.

P. Korėjos leidinys „MK“ praneša, kad didžiausias pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojas „Samsung“ jau liepos mėnesį gali pademonstruoti techninį sprendimą, kuris neleistų naudoti pavogtų išmaniųjų telefonų.

Teigiama, kad nuotoliniu būdu mobiliojo ryšio operatoriaus aktyvuotas „išjungiklis“ galės paversti išmanųjį telefoną „plokščiu stačiakampiu su suapvalintais kampais“, tik šiuo atveju visiškai bejausmiu ir negalinčiu atlikti savo funkcijos. Skambinti ir peržiūrėti jame esančius duomenis po tokios procedūros nebus galima.

Tiesa, kol kas neaišku, ar smarkiai toks išmanusis telefonas bus apsaugotas nuo nelegalių bandymų jį atgaivinti, pavyzdžiui, iš naujo įdiegiant firminę programinę įrangą (firmware). Reikia tikėtis, kad visi atsakymai į visuomenę jaudinančius klausimus bus atsakyti jau kitą mėnesį.


Rašyti komentarą...
N
Nukentejas
2013-06-19 19:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau, ir tegul įdeda sekimo priemone telefonuose kuria palaikytų kažkoks mini atsarginis akumoliatorius, nes vagys išima akumoliatorių ir laiko telefoną keliata menesių, kada jau jo nebeieško policija parduoda arba išsiuncia į užsienį. Jau pasimokiau ir teko su tuo susidurti, kai pavogė tiką pasirodžiusį Samsung S4 gaila, mokėti pinigus už telefoną kai jį pasiimi iš salono ir paturi porą savaičių.. O mokėti reikės visus 2 metus. Tiesa, nors ir turint asmenis kurie pavoge telefoną, jų duomenis ir t.t Policijai sunkiai sekasi ka nors įrodyti ar padaryti, tai tas pats, kad jų neturėčiau, na bet kaip sako Viltis - durniu motina. Belieka tik tikėti ir laukti.
Atsakyti
0

e
eee
2013-06-25 10:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
ideja gera, tik kazin, ar nuo vagysciu apsaugos..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų