Programišiai, pagrobę iš vieno didžiausio pasaulyje antivirusinės programinės įrangos kūrėjo „Symantec“ kelių programų išeities kodus, vykusių derybų metu siūlė 50 tūkst. JAV dolerių išpirką pervesti į sąskaitas Lietuvoje ir Latvijoje.

Sandoriui nepavykus, programos „pcAnywhere“ išeities kodas šiandien buvo išplatintas internete.

Internete buvo išplatinti elektroniniai laiškai, kuriuose programišius yammatough susirašinėja su „Symantec“ darbuotoju Samu Thomas. Pastarasis programišių grupuotei siūlė 50 tūkst. JAV dolerių mainais į tai, kad pirmieji pagrobto kodo neviešins ir jį sunaikins.

Aptarinėdami būdus, kaip saugiai pervesti pinigus, programišiai siūlė ir sąskaitas Lietuvoje ir Latvijoje.

„[Vienas iš variantų yra] Liberty reserve (pasakykite savo žmonėmis patikrinti jų portalą ir išsiaiškinti, kaip sistema veikia – tai labai paprasta. Mes jums duosime mūsų sąskaitos numerį ir jūs iš savo sąskaitos Liberty Reserve pervesite pinigus mums. Norėdami patalpinti pinigus į Liberty Reserve sąskaitą galite juos pervesti bankiniu pavedimu JAV ribose.

Šis būdas yra puikus, nes neužkliūna Finansinių veiksmų prieš pinigų plovimą grupei (FATF) ir antiteroristiniams padaliniams bei nesukelia įtarimo, kurį sukeltų bankinis pavedimas į Lietuvą. Tačiau pavedimas į Lietuvos ir Latvijos bankų sąskaitas taip pat svarstytinas“, - rašo yammatough el. laiške.

REKLAMA

Detaliau apie sąskaitas Lietuvoje ir Latvijoje programišius neužsiminė.

Sausio pabaigoje programišių grupuotė paskelbė, kad turi programos „pcAnywhere“ ir dar keleto kitų „Symantec“ produktų išeities kodus, kuriuos tikėtina, kad pagrobė 2006 metais. Apie šį įsilaužimą „Symantec“ visuomenės neinformavo. Sausio pabaigoje „Symantec“ įspėjo vartotojus laikinai nenaudoti „pcAnywhere“, kol programa bus atnaujinta.


Rašyti komentarą...
a
a
2012-02-08 10:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuviai garsėja verslumu. garantuotai tai šaikai vadovauja lietuvis. :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų