REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar įmanoma įprastinius pašto ženklus pakeisti SMS žinutėmis? Žinoma: tai patvirtino Šveicarijos paštas, pradėjęs 1 metų trukmės bandomąjį tokios transformacijos projektą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šio pirmadienio įsigyti pašto ženklų įprastiniu paštu siunčiamiems popieriniams laiškams galima parsisiuntus į išmanųjį telefoną specialiai tam skirtą Švaicarijos pašto aplikaciją. Ji leidžia įsigyti virtualių pašto ženklų SMS žinučių pavidalu: telefonu trumpuoju numeriu išsiuntęs tam tikrą raktažodį vartotojas netrukus gauna SMS žinutę, kurioje nurodytas skaitmeninis kodas. Jį reikia ranka užrašyti ant voko toje vietoje, kurioje paprastai klijuojamas pašto ženklas.

REKLAMA

Apdorojant pašto siuntas šis kodas bus nuskaitytas ir priimtas kaip įprastinis pašto ženklas, teigiama Šveicarijos pašto pranešime. SMS kodas galios 10 dienų. Pradiniame šio projekto etape Šveicarijos paštas bendradarbiauja su šalies telekomunikacijų bendrovėmis „Swisscom“ ir „Sunrise“.

Tiesa, ši naujovė taupiuosius ir praktiškuosius šveicarus vers apsipręsti, ar verta už patogumą mokėti brangiau. Standartiniams A klasės laiškams (iki 25 x 17,6 cm dydžio ir iki 100 g svorio) skirti pašto ženklai SMS žinučių pavidalu kainuoja 1,20 Šveicarijos franko, arba 20 santimų brangiau, nei popierinis pašto ženklas.

Šveicarijos paštas kiek anksčiau bandė „susidraugauti“ ne tik su mobiliuoju ryšiu, bet ir internetu: nuo 2006 m. šioje šalyje teikiama „WebStamp“ paslauga, siūlanti susimokėti už pašto ženklus internetu. Įsigytą pašto ženklą galima atsispausdinti namų ar biuro kompiuteriu.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų