Mokslininkų ekspertų grupė nustatė, kad vandenynų būklė kur kas blogesnė nei manyta iki šiol, praneša BBC.

Ekspertai perspėja, kad vandenynų gyvūnijai ir augalijai „gresia žmonijos istorijoje neturintis precedento rūšių nykimas". Oficialūs tyrimo rezultatai šią savaitę bus pristatyti Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke.

Mokslininkai teigia, kad tokie veiksniai kaip per didelė žvejyba, užterštumas ir klimato kaita kartu daro anksčiau nepastebėtą neigiamą įtaką vandenynams. Pasak jų, žmonija jau jaučia pasekmes.

Mokslininkų grupę sudaro įvairių sričių specialistai, įskaitant koralinių rifų ekologus, toksikologus ir žvejybos tyrėjus. Ekspertų grupės atstovas teigia, kad rezultatai šokiruoja. Bendras įvairių veiksnių poveikis yra daug blogesnis nei manyta anksčiau.

Ekspertų grupė rekomenduoja nedelsiant nutraukti per didelę žvejybą, sumažinti vandenynų teršimą ir stipriai sumažinti šiltnamio dujų išlakas.


Rašyti komentarą...
s
ssss
2011-06-21 12:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal pagaliau "verslininkai" supras kad ne pinigai svarbiausi. ir gal sumazins ta alki
Atsakyti
0

S
Sudaužom planetą
2011-06-21 19:34:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks skirtumas mes išnyksim paskutiniai ;)
Atsakyti
0

e
em
2011-06-22 12:21:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
naivuolis ssss. niekas nieko nesumažins, kol tai neša pelną. leissez-faire ir žmogaus prigimtis nužudė planetą.
kol žmonės ir toliau dauginasi kaip kokios bakerijos (eksponentiškai) tuo pat metu maisto mažėja (mąsiškai nyksta žuvys, naikinami miškai).
tai veda tik į vieną - globalią katastrofą. tik tada konstatuosim, kad atėjo katastrofa, kai nebeliks nei vienos žuvies ir medžio, o alkanos tautos išsitrauks savo AK47 ir apsilankys pas sotesnes tautas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų