• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl naujosios kulkų žymėjimo technologijos visai netrukus daug mažiau nusikaltėlių sugebės išvengti teisingumo gniaužtų.

REKLAMA
REKLAMA

Nanoetiketės buvo sukurtos mokslininkų, kurie dirba įvairiuose universitetuose (Braitono, Brunelio, Cranfieldo, Surrey ir Yorko).

REKLAMA

Žmogaus akiai nematomos etiketės, kurių diametras 30 mikronų (mikronas – tūkstantoji milimetro dalis), yra tvirtinamos prie ginklo šovinių.

Šaunant nanoetiketės prilimpa prie šaulio rankų arba pirštinių. Be to, jas labai sunku nuplauti.

Dalis tokių etikečių lieka ant šovinių paviršiaus net juos iššovus. Kaip aiškino profesorius Paulas Sermonas iš Surrey universiteto (Didžioji Britanija), etikečių sudėtis gali skirtis priklausomai nuo šovinių tipo, o tai padės nustatyti ryšį tarp ginklo ir jo šeimininko.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol ši svarbi informacija buvo nustatoma ieškant pirštų antspaudų arba DNR likučių.

Mokslininkai, sukūrę nanoetiketes, taip pat išrado naują DNR pėdsakų ant šovinių išsaugojimo būdą – šiek tiek pakeitus kulkos paviršių (jo šiurkštumą), užtaisant ginklą ant šovinių išlieka mikroskopinio dydžio odos skiautelių. Ir šis metodas, ir nanoetiketės bus pradėtos naudoti jau po metų.

„Mūsų technologija galėtų prisidėti ne tik prie efektyvesnės nusikaltėlių paieškos, bet ir priverstų juos vis rečiau naudotis šaunamaisiais ginklais“, – komentavo P. Sermonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų