Mokslininkai nustatė dažniausiai „geriančias“ profesijas

Liverpulio mokslininkai nustatė „daugiausiai girtaujančias“ profesijas Didžiojoje Britanijoje. Anot mokslininkų, didžiausią trauką alkoholiniams gėrimams buvo pastebėta pas vyrus, kurie dirba statybų ar gamybos sektoriuose, o taip pat pas vadovaujančias pareigas užimančia moteris.

„BMC Public Health“ publikuotame tyrime autoriai išanalizavo daugiau nei 100 tūkst. 40-69 metų amžiaus žmonių duomenų, įtrauktų į „UK Biobank“ duomenų bazę 2006-2010 metais. Anketose jie nurodė, kokį alkoholio kiekį vartoja vidutiniškai per savaitę, o taip pat atskleidė, kokią profesiją atstovauja. „Geriančiais“ mokslininkai įvardijo tuos britus, kurie suvartodavo nuo 35 iki 50 vienetų alkoholio per savaitę – kiekviename vienete yra 8 gramai gryno alkoholio.

Paaiškėjo, kad labiausiai linkę į spiritines substancijas yra gamyboje, statybose ar aplinkos tvarkymo srityse dirbantys vyrai. Mažiausiai alkoholio vartoja įvairių religijų tarnautojai, gydytojai, fizikai, geologai ir meteorologai. Tačiau moterų daugiausiai „geriančių“ pasitaikė tarp aukščiausio ir vidutinio lygio vadovių, o mažiausiai alkoholį vartoja – mokytojos, gydytojos ir mokslininkės.

Specialistai pažymėjo, kad jų tyrimas neatskleidžia priklausomybės alkoholiui tarp skirtingų profesijų, o tik analizuoja įvairių veiklos sferų atstovų polinkį alkoholiui. Todėl, anot jų, negalima teigti, kad darbas statybose būtinai ves į priklausomybę alkoholiui.

Mokslininkai paaiškino, kad alkoholio vartojimo darbo vietose tam tikrose profesijose problemos sprendimas gali ne tik padėti pavieniams asmenims, tačiau ir ekonomikai iš esmės, pagerins kolektyvo darbą ir iš esmės padidins darbo proceso efektyvumą.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų