REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2012 m. kiekviename JAV specialiosios paskirties dalinių būryje bus bent po vieną „protingomis“ didelės galios HEAB granatomis šaudantį granatsvaidį.

REKLAMA
REKLAMA

Merilendo valstijoje (JAV) esančiame JAV kariuomenės Aberdeeno poligone buvo sėkmingai išbandytos HEAB (High Explosive Airburst) granatos – didelės sprogstamosios galios užtaisai, skirti naujiesiems XM-25 sistemos granatsvaidžiams, pranešė „Defencetalk.com“.

REKLAMA

Šie ginklai šaudo vadinamosiomis „protingomis“ granatomis, kurias galima susprogdinti dar nepasiekus taikinio. Galimybė kontroliuoti granatos detonavimą skrydžio metu suteikia galimybę JAV kariams sunaikinti už priedangos – sienos, kalvos, apkaso ar pastate – pasislėpusius priešininkus.

Pasak Pentagono atstovų, JAV kariuomenė 2012 m. planuoja įsigyti pirmuosius iš daugiau nei 12 500 numatytų nupirkti XM-25 granatsvaidžių. Tokio jų kiekio pakaks, kad kiekvienas pėstininkų ir specialiosios paskirties dalinių būrys gautų po vieną naujos kartos granatsvaidį.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pirmo žvilgsnio XM-25 atrodo tarsi ginklas iš kokio nors mokslinės fantastikos filmo, rašo „Defencetalk.com“. Tačiau tai ne Holivudo fantazijų vaisius – šis ginklas yra visiškai realus ir gali ypač tiksliai šaudyti granatomis į 700 metrų atstumu esančius taikinius.

„Šis ginklas vadinamas revoliuciniu dėl to, kad gali tiksliai nustatyti taikinį, perduoti informaciją apie jį į užtaisytų HEAB granatų mikroschemas ir daviklius, kad jos būtų susprogdintos virš ar šalia taikinio“, - aiškino XM-25 sistemą plėtojančios organizacijos „PEO Soldier“ atstovas majoras Shawnas Murray‘us.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, kai iššaunama tokia granata, taikinį sunaikina virš ar prie jo sprogusio užtaiso skeveldros. Tyrimais nustatyta, kad XM-25 su HEAB granatomis yra 300 proc. efektyvesni, nei bet kokie kiti pėstininkų grandies naudojami šaunamieji ginklai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų