Feisbukas pribloškė: šimtų milijonų vartotojų asmeniniai duomenys – kaip ant delno

Internete buvo aptikta 419 mln. feisbuko vartotojų duomenų bazė. Laisvai prieinamame sąraše yra vartotojų ID kodas, vardas ir pavardė, gimimo data, gimtasis miestas, šalis, lytis ir net telefono numeris.

Visiškai neapsaugotame serveryje buvo laikomi šimtų milijonų vartotojų duomenys, įskaitant 133 mln. amerikiečių, 18 mln. britų ir daugiau nei 50 mln. vietnamiečių, skelbiama „TechCrunch“. Serveris nebuvo apsaugotas slaptažodžiu, todėl duomenis galėjo peržiūrėti bet kuris pageidaujantis asmuo. Žurnalistai kreipėsi į paslaugų teikėją, kad prieiga būtų uždrausta.

„Facebook“ atstovai tvirtina, kad aptiktoje duomenų bazėje „buvo laikomi pasenę duomenys“. Jo teigimu, „informacija juose buvo surinkta dar iki tol, kai socialinis tinklas apribojo prieigą prie duomenų rinkimo“. Tačiau daugelis vartotojų dažnai nekeičia savo asmeninių duomenų, todėl jų saugumo klausimas išlieka aktualus.

„Tai sena duomenų bazė ir, tikėtina, šis nutekinimas buvo atliktas dar prieš pernykščius pakeitimus, kuomet mes apribojome galimybę prisidėti draugus pagal jų telefono numerį. Dabar duomenys jau panaikinti ir mes neradome įrodymų, kad kas nors iš jų buvo „nulaužtas“, - „TechCrunch“ cituojamas „Facebook“ komentaras. Kol kas nėra aišku, kas, kodėl ir kokiu būdu surinko tokią milžinišką duomenų bazę. Taip pat, ar yra tarp jų lietuvių vartotojų duomenys. „Facebook“ duomenų rinkimą per partnerių programėles uždraudė jau 2011-aisiais, o paskyros draugų duomenų rinkimą apribojo po duomenų nutekinimo skandalo 2018-aisiais. Tačiau minėtoje duomenų bazėje paskutinis atnaujinimas buvo atliktas 2019-ųjų liepos mėnesį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų