Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Taupiosios osram,philips-meslo kruva.Nusipirkau i visa buta,galvoju,sutaupysiu.Nepraejus nei puse metu dvi nebesviecia.Tai ka bekalbeti apie kinietiskas,lenkiskas TAUPIASIASl emputes.
Nusipirkau.. Jau2iuosi kaip ne namuose b82iau o vaik7 dar=ely - blogi prisiminimai :(
Galiausiai ES pradės nurodinėt kaip gyvent galima ir kaip ne - ABSURDAS. Mūsų teisė rinktis kokias lemputes naudot, paprastas ar energiją taupančias. O kur reikės dėt šviestuvus kuriems tinka tik paprastos lemputės, išmest??? Dar po metų įves reikalavimą 22val išjungt šviesą, nes taip irgi sutaupysim energijos :D Tie ES biurokratai akivaizdžiai per daug šviesos gavo :)

P.S. Pats namie naudoju tiek paprastas, tiek energiją taupančias lemputes.
Vienas iš dviejų: arba pirkai kokį NoName gaminį, o ne normalios firmos kaip osram ar philips, arba pas tave tinklo įtampa nenormaliai didelė.
Pats naudoju taupiasias lemputes ir jau du metus neperdegė.
Tegul toms lemputems kurios "galioja" 5 metus suteikia garantija tokiam pat laikotarpiui, nes dabar is mano pacio karcios patirties tos ilgaamzes lemputes perdega zymiai greiciau nei kaitrines. Mes nusipirkome kaip tikri "taupytojai" ES pilieciai, ir ka is pirktu 5 lempuciu po 20Lt., 2 perdege jau per pimus metus. Ir kuūr cia taupumas :(
Tai, blyn, reiks lekti prisipirkti tu mazu. matiniu, i zvakes panasiu lempuciu, nes naujoviskos netiks mano sviestuvui.O jis tikrai brangus ir grazus.Yra gerokai daugiau ir efektyvesniu budu taupyti elektros energija.Vienas raciolaliausiu-MAZINTI ES BIUROKRATU SKAICIU.
Matinės šviečia blogiau už nematines?? Nu, nuuu:) Matosi, kad nelabai apie apšvietimą nusimano..
Na runkėlynas totalus. Taip, taupiosios lemputės kainuoja iki 10 kartų daugiau, bet tuo pačiu veikia nuo 4 iki 16 kartų (vidutiniškai 10 kartų) ilgiau(CFL lemputės gamintojų teigimu vidutiniškai dega nuo 5000 iki 15000 valandų, o kaitrinės lemputės apie 500-2000 valandų) ir sunaudoja 4-5 kartus mažiau elektros energijos.
Taigi imkime mažiausią deklaruojamą CFL lemputės gyvenimo laiką - 5000 valandų ir 20W(kitaip sakant 0.02kW) lemputę. Elektros sunaudojame už:
0.37Lt/kWh * 5000h * 0.02kW = 37Lt
Tuo tarpu pagal šviesumą, ją atitinkančios 100W(arba 0.1kW) kaitrinės lemputės sunaudos:
0.37Lt/kWh * 5000h * 0.1kW = 185Lt
Skirtumas:
185 - 37 = 148Lt
Be to dar nepamirškime, jog kol perdegs viena CFL lemputė, teks pakeisti 4 kaitrines.
Žodžiu tik visiški aulai galė rėkti apie jų apgaudinėjimą ir konspiraciją, net neatlikę elementarių paskaičiavimų.


Ka reiskia supras??? Kokias nesamones rasote?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos
Į viršų