Tik 1 moteris iš 20 gimdo tiksliu laiku, atskleidė JAV atliktas tyrimas. Medikai pataria besilaukiančioms nepriimti už „tikrą pinigą“ numatytą gimdymo datą. Pasirodo, laikas, kurį mažylis praleidžia motinos įsčiose, natūraliai svyruoja 5 savaičių ribose, skelbia mokslininkai.

Faktiškai tik 1 moteris iš 20 pagimdo tiksliai nustatytu laiku, tai yra, po 280 dienų, arba po 40 savaičių nuo pastojimo, skelbia „Dailymail.co.uk“. Žurnale „Human Reproduction“ paskelti JAV atlikto tyrimo rezultatai liudija, kad tikrovėje nėštumas gali trukti nuo 37 iki 42 savaičių.

Mokslininkai sugebėjo tikslią pastojimo datą nustatyti remdamiesi informacija, gauta kiekvieną parą tiriant moterų šlapimo mėginius. Šie nėščiųjų šlapimo mėginiai buvo imami vykdant kitą medicininį tyrimą.

„Mes nustatėme, kad vidutinė laiko nuo ovuliacijos iki gimdymo trukmė yra 268 dienos, arba 38 savaitės ir 2 dienos“, – pareiškė daktarė Anne Marie Jukic iš JAV nacionalinio Aplinkos higienos instituto epidemiologijos skyriaus.

Pasak tyrimo autorių, embrionai, kurie įsitvirtino gimdoje vėliau, gimė taip pat vėliau, ir tais atvejais, kai nėštumo trukmė buvo mažesnė už vidutinę, buvo užfiksuoti tam tikri hormonų lygio pokyčiai. Pranešama, kad vyresnio amžiaus moterys taip pat gimdo vėliau: kiekvieni metai nėštumo trukmę vidutiniškai prailgina 1 diena, sakoma pranešime.


Rašyti komentarą...
S
Saulė
2014-01-14 12:34:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbu, kad mamytei ir vaikeliui viskas būtų gerai, o jei kalendorius ir suklys, tai čia menka bėda.
Atsakyti
0

A
Algis
2014-01-14 12:33:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai čia ir be jokių tyrimų aišku. Žmogus - ne mašina, paklaida bet kokiu atveju turi būti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų