Bendrovė „Symantec“ pranešė aptikusi į „Linux“ operacinių sistemų šeimą nutaikytą kompiuterinį virusą, kurį siekiama įterpti į interneto maršrutizatorius, skaitmeninės TV priedėlius, vaizdo stebėjimo kameras ir kitą prie interneto jungiamą techninę įrangą.

Pasak specialistų, didžiausia problema yra ta, kad daugelio tokių įrenginių gamintojai nebeleidžia juos valdančios programinės įrangos (firmware) atnaujinimų, todėl įsilaužėlių aptiktos jų saugumo spragos nėra „užtaisomos“ daugelį metų.

Pasak „Symantec“ atstovų, naujojo Trojos viruso naudojamos „Linux“ įrangos pažeidžiamumas apima populiariausius „Linux“ paketus: „Ubuntu Linux“, „Mandriva Linux Mandrake“, „Red Hat Fedora“, „Debian Linux“, „SuSE Linux Enterprise Server“, „RedHat Enterprise Linux Desktop Workstation“, „Red Hat Enterprise Linux Server“, „Oracle Enterprise Linux“ ir kt.

Be to, šis pažeidžiamumas egzistuoja ir „Parallels Plesk Panel“ programinėje įrangoje, kurią naudoja interneto serverių vietos nuomos (hosting) paslaugų teikėjai. „Symantec“ atstovų teigimu, aptiktojo viruso „Linux.Darlloz“ kūrėjai planavo naudoti jį ne tik įsiskverbimui į asmeninius kompiuterius, bet ir daugybę „Linux“ valdomos techninės įrangos.

REKLAMA

Skelbiama, kad „Linux.Darlloz“ išnaudoja programavimo kalbos PHP pažeidžiamumą. Patekęs į sistemą šis virusas ima generuoti atsitiktinius IP adresus ir siųsti jais POST užklausas. Tuo atveju, jei adresato sistemoje taip pat yra minėtas pažeidžiamumas, į ją įkeliama šio viruso kopija, kuri taip pat iškart imasi ieškoti naujų aukų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų