Apie namų jaukumą, kuris ypatingai aktualus šiuo nelengvu karantino laikotarpiui

Namai – kiekvieno žmogaus tvirtovė. Visi trokštame, kad jie būtų tokie, į kuriuos kas dieną norėtųsi grįžti. Deja tęsiantis karantino laikotarpiui Lietuvoje, mes kaip niekad juos įvertiname būtent dabar. Sutikime, ne visuomet turime galimybių turėti tokius namus apie kokius svajojame. O gal klystame? Galbūt remontas, apie kurį jau seniai mąstote, pasiekiamas ranka be didelių investicijų ar ilgai trunkančio taupymo?

TV3 laida „Mano pinigai“ pakvies jus į laidų vedėjų Žygio ir Dovilės Stakėnų naujai suremontuotus namus. Pora prisimena, kad tik nusipirkę šį butą, neplanavo jokių didelių pakeitimų ir remontų, tačiau pagyvenę kelerius metus, nusprendė, kad neblogai būtų jį atnaujinti. Televizijos ir radijo laidų vedėjas Žygis pasakoja,  kad remonto vargai ir iššūkiai greit pasimiršo.

O jų išties buvo nemažai... remontas užtruko, sąmata išaugo, teko gyventi tai pas tėvus, tai pas draugus, nes remonto pabaigos data vis nusikeldavo. Šiandien, kai visa šeima džiaugiasi galutiniu rezultatu, sunkumai liko užmarštyje. 

O ką apie namų atnaujinimo darbus kalba šios srities profesionalai ir kokius pirmuosius žingsnius rekomenduoja žengti nusprendus imtis remonto darbų? Laidoje kalbinta architektė Viktorija Emdė, kiekvienam, kuris ryžtasi atnaujinti savo namus, pataria pradėti nuo plano ir biudžeto sudarymo. Sprendimas remontuoti būstą paprastai nėra spontaniškas.

Dažniausiai jis priimamas tik viską gerai apgalvojus ir įvertinus savo galimybes. Net jei atrodo, kad šiandien nėra pakankamai pinigų susiremontuoti namus, vis tiek yra būdų ir protingų sprendimų, kaip situaciją pagerinti. Laidoje kalbinta interjero dizainerė papasakos  apie būsto atnaujinimo darbus, kurie net investavus minimaliai, namų vaizdą galėtų pakeisti iš esmės.

Nemažai gyventojų namų remontui stengiasi susitaupyti, tačiau dažnam pritrūksta kantrybės, o kol sukaupiama pakankamai lėšų, kartais ir visai praeina noras ką nors daryti. Kad taip nenutiktų, patartina apsvarstyti ir skolinimosi galimybę. Vis tik, kad skolinimasis netaptų finansinė našta šeimai, SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, patars, į ką atkreipti dėmesį ir kaip susikaičiuoti planuojamo remonto biudžetą.

REKLAMA

Laidų vedėjas Žygis Stakėnas tikina, kad tikrai verta investuoti ir galvoti apie savo kasdienę buitį. Jei šiandien namai jūsų netenkina, jis ragina būti drąsius ir nebijoti jų remontuoti. Juk namai turi būti vieta, kur norisi grįžti ir leisti laiką su savo artimaisiais.

Daugiau patarimų, kaip šiuo nelengvu visiems laikotarpiu, savo namus paversti jaukumo oaze, – laidoje „Mano pinigai“ – šeštadienį 11.30 val. per TV3.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-03-22 18:24:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul pati ta sena piz... namuose sedi
Atsakyti
0

M
Monika
2020-03-26 00:51:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bent viena įdomesnė šių dienų tema. Įdomu buvo žiūrėti. Bent trumpam ta karona pasimiršo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų