• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybė turi reaguoti į parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio antisemitinio pobūdžio pasisakymus, teigia Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vadovė Faina Kukliansky.

Valstybė turi reaguoti į parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio antisemitinio pobūdžio pasisakymus, teigia Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vadovė Faina Kukliansky.

REKLAMA

„Pirmoje vietoje čia visgi turėtų būti valstybės reakcija. Šiandien yra trėmimų diena, kiek žydų buvo ištremta iš Lietuvos, kiek nacionalizuota jų turto, ir procentine dalimi buvo ištremta tikrai didelis skaičius žydų. O dabar kaltinti žydus trėmimu, apskritai kaltinti tautą kažkuo – tai yra negražu, nėra žodžio tam apibūdinti“, – BNS trečiadienį sakė F. Kukliansky.

R. Žemaitaitis šią savaitę feisbuke paskelbė keletą antisemitinio pobūdžio pasisakymų: piktinosi premjerės Ingridos Šimonytės vizitu Izraelyje, apkaltino žydus lietuvių trėmimu, žudymu.

„Mes, Lietuvių tauta, niekada neturi pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų tautos naikinimo!“, – skelbė R. Žemaitaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak F. Kukliansky, valstybė turi reaguoti į tokio pobūdžio pareiškimus ir ieškoti priemonių užkardyti antisemitizmui, nes iš pasisakymų feisbuke matyti, kad R. Žemaitaitis turi rėmėjų.

REKLAMA

„Pasaulyje šito nėra, kad žydų bendruomenė pati savo jėgomis apsigintų, mes neturime tų metodų. Aš nežinau, ką daryti, nes aš niekad nesu susidūrusi su tokiu brutalumu, tokia nepagarba, bet valstybinės institucijos turėtų imtis kokių nors priemonių, nes kitą dieną tai gali peraugti į dar rimtesnius dalykus“, – kalbėjo F. Kukliansky.

„Be to, aš matau feisbuke, kokie yra atsiliepimai, kiek yra palaikančių R. Žemaitaitį, R. Žemaitaitis nėra vienas žmogus, kuris vienintelis taip elgiasi ar mąsto, yra daugiau taip bemąstančių. Reikia galvoti ir apie švietimą, apie daug ką, jei vyksta tokie reiškiniai“, – kalbėjo bendruomenės vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen parlamentaro pasisakymus įvertino kaip kiršinimo ir provokacijų tąsą.

„Vertinu kaip planingai R. Žemaitaičio pasirinktos linijos, kuri paremta provokacijomis ir kiršinimu, tąsą“, – parlamento vadovės komentarą BNS perdavė jos atstovė Ilona Petrovė.

 Anksčiau dėl antisemitinio pasisakymo apie nugriautą palestiniečių mokyklą „Laisvės ir teisingumo“ partijos valdyba gegužę sustabdė R. Žemaitaičio narystę šioje partijoje.

Tai dabar į kiekvieną žydų pirstelėjimą privalu valstybei reaguoti? Absurdas. Tegul izhaely šakojasi. Kada jie atsakys dėl savo žmogžudžių siautėjimą Rainiuose, už savo NKVDistus ir pan. Patys viską daro tik kad jų nekęstume.
Aš manau, (kadangi esu visuomenės narys, skirtingai, nei kuklianskė)kad visuomenė turėtų ją pasmerkti už antisemitizmo kurstymą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų