Raseinių rajone, Šiluvos miestelyje, rastas nužudytas čia gyvenęs Danijos Karalystės pilietis N. E. E. (57 m.). Raseinių rajono kriminalistai žudiką išsiaiškino per kelias valandas.

Ieškojo ramybės

Su žmona išsiskyręs Danijos pilietis gyventi į Šiluvą atsikraustė šiemet pavasarį. Vyras gimtinėjė paliko jau suaugusius vaikus ir Šiluvoje tikėjosi ramiai praleisti senatvę. Žmogui patiko ramus, gražus, stebuklais ir atlaidais garsėjantis miestelis. Šį pavasarį Šilo gatvėje jis nusipirko nedidelį namuką su sodu, kurį pats ir pradėjo remontuoti. Kol vyko sodybos remontas, netoliese buvo išsinuomavęs gyventi pritaikytą lauko virtuvę, šalia laikė ir jau padėvėtą automobilį „Mazda“. Nors viską darė neskubėdamas, danas tikėjosi, kad iki rudeninių Šiluvos atlaidų atšvęs įkurtuves.

Kadangi lietuviškai vyras mokėjo tik pasisveikinti ir dar kelis žodžius, tai nei draugų Šiluvoje nesusirado, nei su kaimynais per daug bendravo. Pasisveikindavo, nusišypsodavo ir lėtai nužingsniuodavo savo reikalais. Tik telefonu vyras dažnai pabendraudavo su Vilniuje gyvenančiu 10 metų vyresniu už jį pažįstamu. Beje, jis ir patarė danui apsistoti Lietuvoje. Ir patikino, kad čia jis ramiai ir sočiai galės pragyventi iš šiaip jau Danijoje gana kuklios pensijos.

Vilnietis sunerimo, kai N. E. E. neatsiliepė telefonu. Neatsiliepė vieną dieną – na, gal išsikrovęs telefonas, neatsiliepė kitą – gal kur nors po miestelį vaikštinėja ar, palikęs telefoną, po apylinkes važinėja. Tačiau, kai į telefono skambučius neatsiliepė kelias dienas iš eilės, žmogus pajuto, kad gali būti atsitikusi nelaimė ir, sėdęs į automobilį, atburzgė į Šiluvą.

Rado nužudytą

Virtuvę Danijos piliečiui išnuomojęs šiluviškis tvirtino nuomininko nematęs jau ne tik kelias dienas, bet daugiau kaip savaitę ar net dvi. „Ramus žmogus niekam neužkliūdavęs, su niekuo nebendravęs, tai galvojau – gal kur išvažiavęs. Man atrodo, kad jo nėra jau nuo Joninių“, – svarstė virtuvės šeimininkas.

REKLAMA

Apžiūrėję virtuvę, žmonės dar labiau sunerimo, nes ji, kas nebūdinga danui, buvo apšnerkšta, viskas išvartyta. Tuomet vilnietis patraukė į dano namus. Durys buvo užrakintos. Tačiau, kai vyras pažvelgė pro langą, tapo aišku, kad būta nelaimės. Per langą matėsi tik ant grindų gulinčio dano pėdos, apautos batais. Pažvelgęs pro kitą langą, vilnietis pamatė ir kraujo klaną. Atidarius duris iš kambario tvokstelėjo pūvančio lavono tvaikas, matėsi žaizda galvoje. Apie įvykį buvo pranešta policijai.

Įtariamasis – nepilnametis

Atvykę Raseinių kriminalistai, net ir nesulaukę ekspertų išvadų dėl mirties priežasties, ėmėsi ieškoti žudiko. Aiškiai matėsi, kad danui smogta per galvą ir tai padaryta maždaug prieš dvi savaites, nes lavonas jau buvo gerokai apiręs. Dabar jau ir virtuvės savininkui, ir kaimynams teko atsakinėti ne į pažįstamo vilniečio, o į pareigūnų klausimus.

Miestelyje, tuoj pat atsirado žmonių, kurie patvirtino, kad danui remontuoti namą talkinęs septyniolikmetis Nerijus visiems pasakojo, kad danas neva su reikalais išvažiavęs į tėvynę ir nežadėjęs greitai grįžti. Dar kiti kalbėjo, kad vaikinukas siūlė pirkti gana brangius įrankius. Kaip tik jų ir buvo pasigęsta apžiūrėjus namą.

Kriminalistai tuoj pat sužinojo, kad Nerijus Šiluvoje gyveno ne su mama ir patėviu, o vienas. Nuo rudens buvo išsinuomavęs būstą ir kasdien važinėdavo į mokyklą Tytuvėnuose, nors šeima gyveno netoli Tytuvėnų, bet Radviliškio rajone. Mokykoloje problemų Nerijus nekėlė, tai iš kur jis atvažiuodavo, nelabai kam ir rūpėjo. Draugams sakė, kad nesutaria su patėviu, todėl ir gyvena vienas. Artimiau jį pažinoję pasakojo, kad vaikinukas buvo iš namų nugvelbęs pinigų, todėl su patėviu ir nesutarė.

Prisipažino nužudęs

Gyvendamas Šiluvoje Nerijus buvo vienas iš nedaugelio bendravusių su Danijos karalystės piliečiu. Šiam už atlygį jis padėdavo prie namo remonto darbų. Danas kartais Nerijui duodavo ir pasivažinėti savąja „Mazda“. Prieš kurį laiką vyrukas, „bemandravodamas“ po Šiluvą, nesuvaldė automobilio, trenkėsi į liepą ir mašiną sudaužė.

REKLAMA

Netrukus Nerijus jau atsakinėjo į pareigūnų klausimus. Vyrukas nesigynė, kad trenkė danui, kai jie susikvirčijo dėl, anot Nerijaus, per mažo užmokesčio už atliktą darbą. Kai pamatė, kad danas nebegyvas, užrakino namus, paėmė daiktus, kuriuos galėjo parduoti ir iškeliavo savais keliais.

Dabar jau ikiteisminio tyrimo pareigūnai turės išsaiaiškinti, kaip ten buvo iš tikrųjų. Ar N. E. E. buvo nužudytas nesutarus dėl mokesčio už darbą, ar norint jį apiplėšti.

Yra ir dar viena versija – Nerijus neklausęs paėmė mazdą, o kai ją sudaužė, danas ketino apie tai pranešti policijai. Tuomet supykęs moksleivis ir griebėsi plaktuko.

Raseinių apylinkės teismas Nerijų leido suimti trims mėnesiams.


Rašyti komentarą...
N
Na
2013-07-20 10:05:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia Lietuva,nieko nepadarysi!!!?
Atsakyti
0

e
ei, valdžia!
2013-07-20 10:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek tokių daunų su plaktukais dar laukia užsieniečių (ir nebūtinai jų)? Esame Dievo pasmerkta žudikų ir savižudžių tauta? Kasdieną po baisią istoriją - tai su bėemvė gaidys koks žmones traiško, tai plaktuku, tai kirveliu kapoja, tai prismaugia. Argi imanoma prie tokių naujienų priprasti? Juk ir normalų žmogų tokių "žinių" srautas gali psichologiškai sugniuždyti ar net pribaigti. Atsitverti nuo tokios info neįmanoma, bet net ir atsiribojus ta realybė juk niekur neišnyksta.
Atsakyti
0

D
Do
2013-07-20 14:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vargšas danas tikėjosi aborigenų krašte ramiai praleisti senatvę, tas skandinaviškas naivumas...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų