tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prireikė dviejų instancijų teismų, kad pavyktų atsakyti į klausimą, kas kaltas dėl žmogaus nužudymo Šiauliuose. Dėl šio nusikaltimo kaltintas vyras iš pradžių buvo išteisintas, tačiau, po pateiktos apeliacijos, vis dėlto, sulaukė įkalinimo bausmės.

Prireikė dviejų instancijų teismų, kad pavyktų atsakyti į klausimą, kas kaltas dėl žmogaus nužudymo Šiauliuose. Dėl šio nusikaltimo kaltintas vyras iš pradžių buvo išteisintas, tačiau, po pateiktos apeliacijos, vis dėlto, sulaukė įkalinimo bausmės.

REKLAMA

Žudikui palankų sprendimą 2022 m. birželį buvo priėmęs Šiaulių apygardos teismas, kurio nutartimi, Arminas A. buvo išteisintas neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką.

Vis dėlto, su nuosprendžiu nesutikusi prokurorė pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui. Šis panaikino Šiaulių sprendimą ir nuteisė Arminą A. dėl nužudymo. Vyrui paskirta 8 metų įkalinimo bausmė.

Bylos duomenys

Arminas A. buvo kaltinamas, tačiau pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu išteisintas dėl to, kad 2020 m. spalio 11 d. vakare, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, gyvenamojo namo virtuvės patalpoje ir prie namo smurtavo prieš kitą vyrą.

REKLAMA

Kilus konfliktui su A. J., jis tyčia panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį. Aukai buvo suduota ranka bei ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu kietu buku daiktu ne mažiau kaip 7 smūgius į galvą ir į kaklą.

REKLAMA

Sumušimai komplikavosi galvos smegenų suspaudimu dėl pabrinkimo, progresuojančiu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu. Todėl A. J. 2020 m. spalio 20 d., 6 val., mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Šiaulių apygardos teismas skundžiamame nuosprendyje nurodė, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti ir teisme patikrinti bylos duomenys nesudaro vieningos įrodymų grandinės, iš kurių analizės logiškai ir neginčijamai būtų galima konstatuoti Armino A. kaltę.

REKLAMA

Pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad nagrinėjamojoje byloje nesurinkta jokių tiesioginių įrodymų, kurie pagrįstų Arminui A. pareikštą kaltinimą, kad jis tyčia nužudė A. J. Šioje byloje kaltinimas esą buvo grindžiamas netiesioginiais įrodymais.

Pakeitė sprendimą

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, įvertinusi bylos medžiagą, apeliacinio skundo turinį ir apeliacinės instancijos teisme proceso dalyvių pateiktus argumentus, sutiko su prokuroro skundo argumentais, jog pirmosios instancijos teismas nepagrįstai ir neteisėtai Arminą A. išteisino dėl nužudymo.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau minėta, Arminas A. nagrinėjamoje byloje buvo kaltinamas tuo, jog 2020 m. spalio 11 d. vakare, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, kilus konfliktui su A. J., tyčia panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį.

Pirmosios instancijos teismas Armino A. veiksmus – vieno smūgio sudavimą į nosį A. J. vertino kaip veikiant būtinosios ginties situacijoje, nes Armino A. sveikatai dėl neprognozuojamo nukentėjusiojo A. J. elgesio, kuris peiliu provokavo konfliktą, realiai grėsė pavojus.

REKLAMA

Tačiau apeliacinės instancijos teismas sutiko su prokurorės teiginiais, kad byloje yra surinkta pakankamai duomenų apie Armino A. padarytą nusikaltimą.

Todėl Šiaulių apygardos teismo 2022 m. birželio 22 d. nuosprendį nuspręsta panaikinti ir priimti naują. Teismas Arminą A. pripažino kaltu dėl nužudymo ir paskyrė jam 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį nuspręsta tenkinti visiškai ir priteisti iš Armino A. 2257 eurus už A. J. gydymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų