Žiobienė tapo vaiko teisių apsaugos kontroliere trečiai kadencijai Papildyta 11.37 val.

Seimas nusprendė  Edita Žiobienė dar penkerius metus eis vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas. 

Ketvirtadienį per slaptą balsavimą už jos kandidatūrą buvo 70 Seimo narių, 29 prieš ir 12 susilaikė.

Pasak Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, E. Žiobienė yra patyrusi teisininkė, kontrolierės pareigas ji eina jau dvi kadencijas ir išmano šios srities problematiką. 

„Super gera kandidatūra dirbti šitą darbą ir toliau. Kviečiu balsuoti už“, – diskusijoje teigė parlamentaras Algirdas Sysas.

Nepaisant to, prieš balsavimą Seime E. Žiobienei kliuvo ir kritikos.

„Privalau priminti, kad per jos dvi kadencijas liko daug neišspręstų problemų vaikų teisių apsaugos srityje. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos šalių, kur vaikai yra įvaikinami tokiose tolimose nuo mūsų šalies geografiškai valstybėse. {...}

Vaiko teisių apsaugos tarnybos funkcija yra daugiau baudžiamoji nei padedanti. {...} Šeimos bijo kreiptis į tarnybą, nes bijo, kad bus atimtas jų vaikas. {...} Galbūt reikėtų visgi naujų vėjų šioje tarnyboje“, – komentavo Darbo partijos frakcijos narys Mindaugas Puidokas.

Seimo Socialinių reikalų komitetui svarstant jos kandidatūrą E. Žiobienė kaip aktualiausias vaiko teisių apsaugos sistemos problemas nurodė vaikų psichiatrines psichologines ekspertizes baudžiamosiose bylose, psichologų paslaugų, šeimai skirtų paslaugų prieinamumą, taip pat vaiko globos šeimoje, įvaikinimo ir kitus klausimus. 

E. Žiobienė vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas eina nuo 2010 metų kovo mėnesio.

Ji yra įgijusi sociologijos bakalauro, teisės bakalauro ir magistro, socialinių mokslų (teisės) krypties daktaro kvalifikacinius laipsnius. 

E. Žiobienė yra dirbusi Lietuvos žmogaus teisių centro direktore, Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Kauno technologijos universitete, Kauno apskrities viršininko administracijoje.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierius vykdo vaiko teisių ir jo teisėtų interesų užtikrinimo ir apsaugos priežiūrą ir kontrolę, tiria vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimo atvejus bei siekia gerinti vaikų padėtį Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
M
M
2021-01-07 11:27:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaje, vaje kokia mokinta ! Įsiklausykit į Puidoko pastabas ,prisiminkite Garliavos skandalą ,kuriam pabaigos dar nėra ir meskit lauk ta veikėją ,nežiūrėdamas į tuos visus laipsnius ir ,,nuopelnus ,,vaikų ,,gerovės,, vardan ,prisiminkite parduotus į nežinia kur mūsų mažuosius piliečius ir suprasit ,kiek žalos ji pridarė mūsų ir taip jau nustekentai šaliai.
Atsakyti
-1

N
NNX
2021-01-07 11:09:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
košmaras, tą pavojingą vaikams asabą vėl stato vadovauti
Atsakyti
0

J
Juokinga,,,
2021-01-07 11:30:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitą pone ir taip nenuveikė per tas 2 kadencijas nieko jios darbo nematyti ir tas lesbiu seimas vėl siūlo košmaras , gal šitą asaba pritarė narkotikų programai , tai ce kitas reikalas ,,, sava,,
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų