Žingsnis iki tragedijos: kauniečių kiemas virto pavojingais spąstais

Kauniečiai skundžiasi, kad dėl įstaigų abejingumo jie kelis mėnesius priversti nuosavame kieme braidyti po purvyną. Iš po žemių tarsi šaltinis besiveržiantis vanduo nuolat bėga į jų sklypą. Kieme jie bijo nelaimes paslydus, o šiltnamyje daržovės auga tiesiog pliurzėje, paplautos gėles ir medžiai.

Priešais šeimos namus vidury Dvarų gatvės matomas vandens šaltinis veržiasi nuo pavasario ir vis smarkiau plauna sklypą. Tokia nepavydėtina yra kauniečių Avelių realybė – kasdien jie braido po purvą ir vandenį. Ir taip jau tris mėnesius. Žemė visad įmirkusi, o jei dar palyja – tai išeit net iš namų baisu. Gyventojai kvietė bendrovės „Kauno vandenys“ specialistus, kad šie sutvarkytų - tačiau tąkart veiksmų nesiimta.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žingsnis iki tragedijos: kauniečių kiemas virto pavojingais spąstais

„Jie atvyko, paveikslavo su telefonais, sėdo į mašiną ir išvažiavo. Prasidėjo didesnis vandens bėgimas, tada skambino čia šalimais gyvenantys kaimynai, skambino į savivaldybę, dar kartą atvažiavo pafilmavo pasijuokė ir pasakė, kad jūs dėl avarijos Kauno mieste stovit penki šimtai pirmi. Tai reiškia, sutvarkys po dviejų metų. Žiūrint į tai kiek yra metuose dienų tai taip visiškai teisingai“, - paasakoja kaunietė Ilona Avelienė.

REKLAMA

Kauno vandenų vadovas sako, gegužę problemos neužfiksuota, tad ir tvarkyti nieko neplanuota.

„Mūsų registracijos žurnale yra įrašyta, matėsi drėgna vieta, buvo statomi prietaisai akustiniai, kad nustatyti ar yra nutekėjimas, prietaisai jo nerodė todėl situacija buvo palikta“, - sako UAB „Kauno vandenys“ direktorius Vilius Burokas.

O Ilona pasakoja kaip kasdien su nerimu stebi po balas besitaškantį anūką. …. juk iki nelaimės vienas žingsnis.

„Dar skęst tai skęst, bet aš labai bijau didesnių avarinių situacijų, nes tai yra mažas vaikas, kuris gali paslyst susilaužyt ir aš tai galiu paslyst eidama, rinkdama obuolius ant tokio purvo ant tokios žolės...“, - skundžiasi kaunietė Ilona Avelienė.

Avelių kaimynai sako, kad matyt čia po žiemos trūkęs vamzdis. Tad viena pusė gatvės dėl besiveržiančio vandens, o dar kai palyja, tampa nebeišvažiuojama.

„Pravažiuot tai taip, vienoj pusėj, kada lietus tai jau nebegalima pravažiuoti. Buvo sausros, tai gaila ir žiūrėt, paukšteliai maudosi, jiems tai gerai, o mes tai mokam už tą vandenį...“, - sako kaimynas Vaclovas Makūnas.

Situaciją pradėjus aiškintis TV3 televizijai, bendrovės „Kauno vandenys“ atstovai kaip mat sukruto.

„Ten yra vandens nutekėjimas, tikrai ne nuotėkos, tai jokio pavojaus, kad kažkas užsiterš ar susirgs nėra... […] Ten problema yra ta, kad nenorim operatyviai uždarinėti, nes žmonės liks be vandens kol suremontuosim, todėl priėmėm sprendimą, kad tegul dar vieną dieną pabėga ir rytoj atkasim ir sutvarkysim“, - pareiškė UAB „Kauno vandenys“ direktorius Vilius Burokas.

Jie tikina, jau dirbsią ir savaitgalį, kad tik išspręstų problemą.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų