Nuo vasario 1 d.  Krikščionių partija kartu su savo skyriais visoje Lietuvoje pradėjo mėnesį truksiančią akciją, reikalaudama suvienodinti ES paramą kaimui, padidinant išmokas Lietuvos žemdirbiams.

Krikščionių partijos frakcijos Seime narys Jonas Ramonas kartu su partijos atstovais, rinkdami šiuos reikalavimus remiančių piliečių parašus  jau apsilankė Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Šilutės, Raseinių ir Tauragės rajonuose. Ūkininkai ir kiti neabejingi piliečiai  remia šią akciją bei patys imasi iniciatyvos dalyvauti joje renkant parašus, nes anot jų, nei Žemės ūkio ministerija, nei ūkininkų organizacijų vadovai jų interesų negina. Peticiją su parašais planuojama pateikti Europos Komisijai kovo mėnesį. Nuo vasario 13 d. numatomas tolesnis parašų rinkimas Elektrėnų savivaldybės, Marijampolės, Alytaus rajono seniūnijose.

"Lietuvai dabar tenka 3 kartus mažesnė parama nei vidutiniškai skiriama ES. Dėl diskriminacinių ūkininkavimo sąlygų nukenčia ne tik žemdirbiai, bet ir visi šalies gyventojai, kurie brangiau moka už pagrindinius maisto produktus, todėl atėjo metas suvienyti jėgas ir ryžtingai  pareikalauti  vienodų  su kitais Europos žemdirbiais ūkininkavimo sąlygų",- sakė J. Ramonas.

Pasirašyti peticiją gali ne tik ūkininkai, bet ir visi kiti, pritariantys išmokų šalies žemdirbiams padidinimui, kuris ne tik palengvintų ūkininkams konkurencines sąlygas, bet ir atpigintų pagrindinius maisto produktus, nes dėl ES naujų narių mažesnio rėmimo, jie yra brangesni nei ES valstybėse – senbuvėse. Be kita ko, tokia akcija galėtų šalies vyriausybei palengvinti derybines pozicijas, jei ji ryžtingai siektų  didesnio ES finansinio rėmimo.


Rašyti komentarą...
o
oi
2012-02-10 12:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
šito šlykštynės kvietimo nesinori klausytis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų