Jau gruodį Lietuvoje turėtų būti išduotas pirmasis vienodo Europos Sąjungos (ES) pavyzdžio pasas. Keliautojams kartais sunkumų sukeliančio lietuviško dokumento pakaitalas vėluoja apie metus.

"Tie kitos spalvos pasai suprojektuoti, jie atsiras dar šiemet. Tada, kai baigsis žaliųjų pasų partija, susikaupusi dar nuo 2002-ųjų", - dienraščiui "Lietuvos žinios" aiškino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sekretorius Anatolijus Rimkevičius. Jis pridūrė, kad pagal tuometinį konkursą buvo įsigytas didelis kiekis žaliųjų pasų blankų.

"Tikrai nešvaistome, o stengiamės sutaupyti lėšų ir panaudoti tai, ką turime. Negi geriau išmesti į balą", - kalbėjo A.Rimkevičius.

Asmens dokumentų išrašymo centras (ADIC) buvo įpareigotas surengti naujų vyšninio paso blankų įsigijimo konkursą. Tačiau jo interneto puslapyje apie tai neskelbiama. A.Rimkevičius LŽ paaiškino, jog tokie konkursai susiję ir su valstybės paslaptimis.

Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys tik pernai gruodžio 28-ąją išleido įsakymą dėl paso ir paso formos aprašymo, kuriuo įpareigojo ADIC per porą mėnesių su Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba suderinti paso technologines apsaugos priemones ir organizuoti blankų įsigijimo procedūrą. Nors Lietuva buvo pasižadėjusi dar iki šių metų pakeisti pasus. Tai padaryta 2004 metų birželio 8 dieną pasirašant Europos Bendrijų valstybių narių vyriausybių atstovų tarybos posėdžių rezoliuciją. Ji papildė dar 1981-aisiais priimtą dokumentą.

REKLAMA

Naujų pasų išdavimo pradžią vidaus reikalų ministras įsipareigojo nustatyti atskiru įsakymu, bet kol kas jo nėra.

VRM sekretorius A.Rimkevičius atmetė priekaištus, kad Lietuva laiku nevykdo įsipareigojimų. Jis taip pat pabrėžė, kad nebus jokio pasų keitimo bumo ir papildomų išlaidų, nes seni ir nauji dokumentai bus lygiaverčiai.

Esminis naujo ir seno dokumento skirtumas - viršelis. Naujasis bus vyšninės spalvos. Ant jo aukso spalva bus atspaustas ne tik Lietuvos herbas ir užrašai LIETUVOS RESPUBLIKA, PASAS, bet ir EUROPOS SĄJUNGA bei ženklas, kad pase įdiegta elektroninė laikmena. Minėti užrašai tituliniame puslapyje bus išspausdinti visų ES narių kalbomis.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų