Žada atokvėpį moterims, kai vyrai privalės įsitraukti į vaikų priežiūrą

Neilgai trukus mamos galės lengviau atsikvėpti – visoje Europos sąjungoje tėčiai privalės labiau įsitraukti į vaikų priežiūrą ir su mažyliu praleisti bent du mėnesius namuose. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Kukuraičio, tikimasi, kad toks žingsnis padės vyrams prisiimti didesnę atsakomybę už vaikų priežiūrą, o moteriai suteiks didesnį konkurencingumą darbo rinkoje.

„Aš pats dabar turiu mėnesio tėvystės atostogas pasiėmęs šiuo metu ir jeigu būtų trys mėnesiai, tai tikrai būtų gal net ir geriau", – teigė kalbintas žmogus.

„Geriausia, jei galėtų ir tėvelis ir mamytė būt tose vaiko priežiūros atostogose, tada jie galėtų išvis vaiką auginti kaip vunderkindą", – optimistinėmis mintimis dalinosi kitas pilietis.

Panašu, kad įsisenėję stereotipai, kai vaikus namuose augindavo mamos, kol tėvai uždirbdavo pinigus pradeda vis labiau griūti. Pagal naująją Europos Sąjungos direktyvą vaikų priežiūros atostogų dalis priklausys ir vyrams. Tad bent du mėnesius vaiku namuose turės rūpintis jo tėtis.

„Kas yra reikalinga ir ką Europa labai skatina – yra labiau vyrus įtraukti į šeimos gyvenimą dalinantis tiek vaikų priežiūra, tiek namų ūkiu", – kalbėjo L. Kukuraitis.

Šios vaikų priežiūros atostogos negalės būti perleistos kitam. Ir jeigu tėčiai nepasirinks tokios galimybės ir nusprendęs dirbti toliau – išmokos mokamos nebus. Pasak ministro – ši direktyva atsirado remiantis švedišku vaiko priežiūros atostogų modeliu, kur iš 16 mėnesių vaiko priežiūros atostogų tėčiai su vaikais namuose privalo praleisti bent tris mėnesius. Ministras žada, kad pasirinkimas kokio amžiaus vaikus tėčiai turės prižiūrėti namuose bus lankstus:

„Tie keletas mėnesių, kuriuos turėtų ir galėtų prisiimti vyras vaiko priežiūrai jie neturėtų būti įtraukti į pirmuosius ir antruosius metus.“

Tokiai veiksmų sekai pritaria ir mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė. Esą tokie pokyčiai – itin reikalingi, mat tai padidintų moterų konkurencingumą darbo rinkoje:

REKLAMA

„Kuo ilgesnį laikotarpį ir kuo daugiau galimybių galės tėčiai būti su vaikais, tuo iš tiesų nekonkurencingumas moterų darbo rinkoje mažės, nes iš principo keičiasi iš esmės situacija.“

Pasak psichologų, vaikui pirmaisiais gyvenimo metais didelio skirtumo ar jį augina mama ar tėtis nėra. Esą, pirmoji kūdikio užduotis gyvenime – išvystyti bent šiek tiek autonomijos, o ar tai padės padaryti tėvas, ar mama, didelio skirtumo nebus.

„Tėčių dalyvavimas, jis tiktai, manyčiau, gali padėti mamai nepalūžti ir lengviau išgyventi tuos pirmuosius metus ir mėnesius, nes mamai auginant naujagimį reikia tikrai daug pagalbos", – sakė vaikų psichologas Aleksander Sagal.

Vaiko priežiūros atostogų tvarka privalės būti pakeista per ateinančius trejus metus.


Rašyti komentarą...
h
hm
2019-07-03 20:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, jiems deretu nustoti kistis i seimos gyvenima. Tikrai ne kiekvienas vyras saugos vaika taip, kaip tai iprasta daryti mamai... labai abejoju. ir vel bus:,, norejau kaip geriau,o isejo kaip visada``. :)
Atsakyti
0

Z
Zosė
2019-07-03 21:31:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokas ima, kai rašo, kad skirtumo nėra kas augina. Jeigu mama nori vaiką maitinti 2 metus, tai gaunasi per prievartą turi vaiką atpratinti nuo maitinimo, nes taip sugalvojo apie tai jokio žalio supratimo neturintys klerkai
Atsakyti
0

x
xxL
2019-07-03 22:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si ES direktyva tai ne tik geras biznis misinuku gamintojams, bet ir eilinis ES pederastijos meginimas griauti seimos savoka, atseit vyras kudiki taip pat krutine gali maitinti, o moteriai zemas lygis savo vaika auginti nes darbas svarbiau. Idomu kas bus jei mama bedarbe - tevas vis tiek ja i darba isleisti 2 menesiams tures?! ES absurdas jau pasivijo CCCP absurda.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų