Vytenis Andriukaitis apie prezidentę: vienvaldis karalius šalyje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė užuot siekusi stabilumo ir balanso valstybėje, užsiima krizių skatinimu, teigia valdančiosios Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

„Prezidentė turi būti valdžių balanso pusėje, o ne krizių skatinimo pusėje“, – ketvirtadienį pareiškė jis Žinių radijui.

Paklaustas, ar, jo manymu, D.Grybauskaitė užsiima krizių skatinimu, politikas tęsė: „O kaip traktuoti tuos veiksmus? Jeigu prezidentas mato problemas, jis pirmiausia turi jas aptarti su premjeru, ar ne? Ar vistik turi aptarti per radiją, televiziją, spaudoje, o tik po to ir dar premjerui nesant šalyje pasikviesti jį ir po to daryti pareiškimą be premjero, grūmoti pirštą pakėlus, nors konstitucinių galių nėra?“

„Kas šitaip elgiasi? Nerimta. Arba priešingai, norima parodyti, kad yra vienvaldis karalius šalyje, kuris gali daryti, ką nori, ir kuriam negalioja jokios taisyklės“, – kalbėjo eurokomisaras.

Jis tvirtino, kad prezidentė vargiai gali reikalauti ministrų atleidimo, nes premjeras atsakingas už vykdomąją valdžią, tik jis gali atleisti ministrus.

REKLAMA

„Prezidentei tokia konstitucinė galia nesuteikta, ministrai atskaitingi prezidentei, bet ne atsakingi. Atsakingi ministrai yra tik premjerui ir Seimui“, – kalbėjo socialdemokratas.

„Aš manau, kad šalies vadovės pozicija turėtų būti kitokia. Manau, kad šalies vadovė, kaip konstitucinis pareigūnas, turėtų aptarti su ministrų pirmininku ne spaudos konferencijose problematiką, ne pareikšdama pareiškimus nesant premjerui. (...) Ar negalima prie kavos puodelio aptarti reikalų ir turėti bendrą poziciją?“ – stebėjosi V.Andriukaitis.

Jis taip pat gyrė principingą Socialdemokratų partijos poziciją dėl sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, kai ši prisipažino seniai kito asmens prašymu davusi kyšį medikams. V.Andriukaitis taip pat tvirtino, kad būtina ištirti žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės vaidmenį vykdant produktų pirkimą skurstantiesiems. Tačiau jis gynė partijos narį Druskininkų merą Ričardą Malinauską, kad jam metami kaltinimai esą seni ir be pagrindo.

Prezidentė D.Grybauskaitė trečiadienį po susitikimo su premjeru socialdemokratų lyderiu Algirdu Butkevičiumi pareiškė, kad Vyriausybė tampa neatspari korupcinei įtakai, o atsakomybė už Ministrų kabineto darbą pirmiausia tenka premjerui.

„Vyriausybės galimybės tęsti darbą iki kadencijos pabaigos tiesiogiai priklauso nuo galimai neskaidriuose procesuose dalyvavusių asmenų gebėjimo prisiimti ir politinę atsakomybę“, – sakė valstybės vadovė.


Rašyti komentarą...
u
uteniškis
2016-02-11 09:41:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Andriukaitis provyja ,kad kai katras valdančias materėlas triedžia taliau, negu mata. Daktaras anas ,brač...
Atsakyti
-2

Z
Zigmas
2016-02-11 14:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Andriukaitis visiskai teisus , musu ponia isijaute i karalienes vaidmeni , pagal reitingus as jai neduociau jokio ivertinimo uz tai ka padare saliai su koncervatoriais
Atsakyti
0

d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2016-02-11 15:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Andriukaitis del "karalienes" yra teisus, o del to dvarelio, tai akivaizdziausia KORUPCIJA, nes pakeite nutarimus tada, kai jau saukstai po pietu, kas reiskia, kad nutarimai keiciami pagal dvaro uzgaidas.
Taigi ir ponas andriukaitis pasirode NESAZININGU ir korupcijos remeju. Matyt kitaip jau nebegali...tokia garbe ir toks garbes pirmininkas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų