Vytautas Landsbergis sureagavo į kritiką dėl rezoliucijos: „Vargšė mūsų Lietuva“

Profesorius Vytautas Landsbergis savo socialinių tinklų paskyroje pasidalino įrašu, kuriame išreiškia užuojautą parlamentarui Emanueliui Zingeriui dėl Seime kilusių ginčų apie rezoliucijos „Dėl Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio“ projektą. 

Savo „Facebook“ paskyroje V. Landsbergis rašo:

„Sausio 13-osios išvakarėse reiškiu atjautą kolegai Emanueliui Zingeriui, kuriam kai kurie neadekvatūs seimūnai nūnai rengia psichologišką „krištolinę naktį“.

Vargšė mūsų Lietuva”. 

Rezoliuciją turi patvirtinti Seimas

Seimo vakariniame posėdyje bus svarstoma Emanuelio Zingerio parengta rezoliucija „Dėl Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio“. Joje minimas ir profesorius Vytautas Landsbergis, kaip tuometinis vadovas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas. Rezoliucijos dokumente pabrėžiama 1991 m. sausio 13-osios reikšmė bei svarba Lietuvos istorijai.

Seimo rytinio posėdžio metu opozicinių frakcijų atstovai aiškino, kad rezoliuciją palaiko, tačiau teigė, jog nereikėtų sukurti pagrindo kelti klausimo dėl valstybės vadovo statuso suteikimo profesoriui V. Landsbergiui.

„Mano galva, tai įžeidžia visus signatarus, o iš tikrųjų visa tai buvo visų signatarų dėka. Antras dalykas yra pažeminamas Romualdas Ozolas, kuris yra vienintelis žmogus, kuris iš tikrųjų prisidėjo ir visiems vadovavo savanoriams, tai siūlau išimti iš darbotvarkės.

Jei  būtų taip, kad kolegos Seime nepritartų išėmimui, tai siūlyčiau sudaryti redakcijinę grupę ir taisyti šitokį klaikų rezoliucijos tekstą. Kas tokiu tekstu pažemina visus tautos gynėjus“, – nuotoliniame Seimo posėdyje kalbėjo parlamentaras Remigijus Žemaitaitis.

Rezoliucijos projektą įregistravęs konservatorius E. Zingeris anksčiau teigė, kad tai yra istorinis dokumentas – padėka visiems Lietuvos žmonėms, o tarp jų – ir V. Landsbergiui. Pasak jo, kol kas Seime nėra jokių ketinimų V. Landsbergiui pripažinti valstybės vadovo statuso.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-01-12 14:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Totalus ožys, dar mažai apvogė Lietuvą, garbės dar reikia, kurios tikrai nenusipelnė. Dievu save bando statyti, šlykštu
Atsakyti
-26

A
Algis
2021-01-12 14:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Signatarai stovejo lauke ir gyne lituva bet jie kazkodel vadinami runkeliais
Atsakyti
-12

S
Snarglius
2021-01-12 14:53:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas padari varkse Lietuva jei ne tu
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų