REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš kelerius metus Laisvosios Rusijos forumo renginyje Vilniuje šalia karinės žvalgybos GRU specialiojo dalinio žudiko Ivano Žigariovo sėdėjęs pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad toks yra gyvenimas šalia žudikų valstybės, bet nesiūlo Lietuvai užsidaryti nuo pasaulio vien dėl to, kad GRU siuntinėja savo žudikus. 

Prieš kelerius metus Laisvosios Rusijos forumo renginyje Vilniuje šalia karinės žvalgybos GRU specialiojo dalinio žudiko Ivano Žigariovo sėdėjęs pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad toks yra gyvenimas šalia žudikų valstybės, bet nesiūlo Lietuvai užsidaryti nuo pasaulio vien dėl to, kad GRU siuntinėja savo žudikus. 

REKLAMA

Leidinio „The Insider“ žurnalistai atskleidė, kad Rusijos karinė žvalgyba GRU ne tik infiltruoja „nelegalus“ užsienio valstybėse, bet ir turi „vidaus nelegalus“, kurie stengiasi prisiplakti prie Rusijos disidentų bei opozicijos.

Už tai atsakingas specialus GRU dalinys 29155, kuris labiausiai žinomas dėl atakų Solsberyje 2018 metais, kai panaudojus nervus paralyžiuojančią substanciją Novičiok buvo kėsinamasi nužudyti buvusį savo agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą. 

REKLAMA
REKLAMA

Šio specialaus GRU dalinio atstovas I. Žigariovas vaidino geologą, kuris savo laisvalaikį skiria kovai už žmogaus teises. I. Žigariovas infiltravosi į keletą Rusijos disidentų organizacijų: Laisvąjį Rusijos forumą, Sacharovo centrą Maskvoje ir Helsinkio grupę. Į Laisvąjį Rusijos forumą I. Žigariovas pateko 2017 metais, tais metais jis buvo nufotografuotas sėdintis beveik prie pat V. Landsbergio. 

REKLAMA

Nežinau, ar matėte, bet leidinys „The Insider“ paviešino, kad Rusijos karinė žvalgyba GRU stengėsi infiltruoti savo atstovus į įvairias nevyriausybines Rusijos organizacijas. Pavyzdžiui, toks I. Žigariovas dalyvaudavo Laisvosios Rusijos forumo renginiuose, kurie vyksta Lietuvoje. Jis net yra nufotografuotas sėdintis prie jūsų 2017 metais. I. Žigariovas priklauso GRU specialiajam daliniui 29155, kuris prisidėjo prie Solsberio atakų Jungtinėje Karalystėje, kai buvo panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga Novičiok. Realiai jūs 2017 metais sėdėjote prie pat GRU žudiko. 

REKLAMA
REKLAMA

Visko gali būti. Žmogus gali ateiti, atsisėsti, tu jo neklausi, ar jis kartais nėra žudikas. Gerai, kad tavęs tuo metu nežudo ir viskas tuo baigiasi.

Jūsų nuomone, ar tai reiškia, kad mes visai negalime apsisaugoti nuo to? Negalime užkirsti GRU patekti į mūsų teritoriją? Neveikia jokie filtrai?

Aš nežinau, ar galima visus išfiltruoti, kiekvieną atvykstantį į kokį nors renginį peršviesti ir žinoti, kas jis toks.

Bet tada išeina, kad pavojinga – ir jums, ir kitiems žmonėms. 

Yra pavojinga, bet ir gatvėje pavojinga. Gali eiti gatve, prie tavęs prieis žudikas ir padarys, ką reikia. Toks gyvenimas žudikų valstybės kaimynystėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet gal tuomet mums nereikėtų rengti Rusijos opozicionierių pasisėdėjimų Lietuvoje?

Vien dėl to, kad į tuos pasisėdėjimus gali būti atsiųsti labai blogi žmonės – vienas kitas, tai tada iš viso užsidaryti ir nieko nerengti? Aš nemanau, kad čia yra tokio masto problema, kad reiktų užsidaryti, nieko iš Rusijos neįsileisti – nė vieno, nes jis gali būti žudikas. 

Tik kad galėjote jūs nukentėti, galėjo kiti nukentėti...

Galėjau, bet jeigu aš kur nors esu, ateina atsisėda prie manęs žmogus, argi aš turiu jo klausti, kas tamsta toks, gal kartais žudikas. Aš taip nesielgiu ir taip negalvoju.

O jūs iš principo tikriausiai visuomet turite atsargumo, kad reikia galvoti, ką ir su kuo kalbate, nes visokių tų žmonių yra aplinkui?

REKLAMA

Visada visokių gali būti. Taip, kad čia nelabai ką nors iš manęs išspausit.

Tai nesistengiu išspausti, noriu tik nuomonę sužinoti.

Būtų keista, jeigu jie nesiųstų šnipų. Tikriausiai, kad siunčia į tokius renginius.

Matyt, reikia priimti kaip realybę...

Taip, mes gyvenam tokiam pasauly, turim tokį kaimyną. 

Toks jau tas gyvenimas - kai buvusiam ministrui, ėjusiam pareigas prie vokiečių nacistų, sovietų valdžia vietoj Sibiro ar Lukiškių "kurortų" nemokamai suteikia prabangius butus, vasarnamius, skiria į aukštas pareigas ir visaip kitaip globoja .. 75 metai gi ne šiaip sau atsirado, ar ne, "drakonų žudikai" ?
Jeigu ne normalus zurnalistai is uzsienio...
Bby jus zinotumet kas daros... tas pats su tuo stadionu, ir bapkiu plovimu per cassino...
LR/T ir visi kiti shudo verti zurnalistai. Issiverte straipsni ir trolina LT =))) JUOKAS NET NEIMA.
Bet profesionalus GRU žudikas Ladnsbergio nelietė - ir tai dar kartą įrodo, kad Lanadsbergis - kagėbistas, ir toli gražu ne paties žemiausio rango. Ne be reikalo rusų propagandistsa ir uožmus Vakarų priešas Igoris Šiškinas vadina Landsbergį ,,ponu Landsbergiu'' - o toks žmogus kaip I.Šiškinas nepasako anei vieno atsitiktinio žodžio. Logiškai mąstant, jeigu Landsbergis tikrai Rusijos priešas, tai Maskva jau sneiai būtų ieškojusi būtų jį pašalinti, šitaip atkeršinant už, kaip sako Maskvos juodųjų technologijų apkvalinti Landsbergio fanai - ,,Sovietų Sąjungos sugriovimą.'' Tačiau nematėme anei vieno Maskvos bandymo pašalinti Landsbergį - o rusų žvalgyba šituose reikaluose yra toli gražu ne paskutinė pasaulyje. Pats kažkada buvau tvirtas Landsbergio šalininkas, tačiau pirmos abejonės kilo 1996 metais, kuomet prieš Siemo rinkimus V. Landsbergis, tarpininkaujant ,,daktarų'' gaujos nariui Laurinavičiui, Palangoje susitiko su Rusijos Federacijos tarybos primininku Sergejumi Šumeika - ir 1996 spalį TS laimėjo Seimo rinkimus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų