Vyriausybė persigalvojo – didesnių vaiko pinigų dar teks palaukti

Jau nuo kitų metų pradžios universali vaiko pinigų išmoka, kuri kas mėnesį mokama už visus vaikus, veikiausia nedidės taip, kaip planuota anksčiau.

Pirminiame Vyriausybės pateiktame valstybės biudžeto projekte buvo numatyta, kad vaiko pinigai jau nuo 2020 m. sausio 1 d. didėtų nuo dabartinių 50 eurų iki 60 eurų.

Kai kurie Seimo nariai šią išmoką reikalavo didinti iki 70 eurų.

Tačiau dabar ministrų kabinetas persigalvojo ir universalią išmoką siūlo didinti ne nuo kitų metų pradžios, o nuo liepos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pripažino, kad vaiko pinigai bus didinami mažiau ir vėliau dėl to, kad planuotam jų didinimui Seimas nenumatė papildomų mokestinių pajamų.

„Bebalansuodami biudžetą ieškojome geriausio varianto, kaip išeiti su geriausiu sprendimu, bet būtų sprendžiami ir kiti tikslai – ypač nelygybės mažinimas skurdžiausiai gyvenantiems“, – komentavo ministras.

Jis vylėsi, kad Seime dar gali būti pakeistas šis sprendimas ir vaiko pinigai gali būti didinami, o jų didėjimas ankstinamas. Tačiau tam reikėtų ir didinti mokesčius ar rasti kitas pajamas.

Valdančiųjų koalicijos sutartyje yra numatyta vaiko pinigus kitąmet didinti iki 70 eurų.

Vaiko pinigai mokami už daugiau nei 500 tūkst. vaikų. Taigi, šios išmokos padidinimas 10 eurų reiškia, kad kiekvieną mėnesį tam papildomai reikia skirti 5 mln. eurų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų programoje buvo numatyta, kad vaiko pinigai dar 2018 m. galėjo būti 60 eurų.

Primename, kad įvedusi vaiko pinigus valdančioji koalicija taip pat panaikino gyventojų pajamų mokesčio lengvatą dirbantiems tėvams.


Rašyti komentarą...
L
Liepa
2019-12-02 12:01:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel nei vienas ministras nepasako ,kad man nereikia kanceleriniu islaidu arba jas man sumazinkite as gaunu atlyginima ir galiu apsirupinti vikuo nes neesu socialiai remtinas ,gal kam nors labiau reikia siu lesu ????? Bet deja jiems lengvatos ant lengvatos ,kaip visi zmones gaus toki gyvenima tada matysis ,kad valdzia dirba zmonems ,o ne savo naudai
Atsakyti
-5

U
Už vaikus
2019-12-02 11:59:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Truksta žodžiu, amžini melagiai, sau randa pinigu, bet vaikam tai jau neee, svarbiausia savo gūžius prikišt, ar pvz. Skverneliui kelią patiest, juk čia "svarbiausia"
Atsakyti
-5

O
Onute
2019-12-02 12:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melagiai...tik zadet moka....lai sau algas susimazina pirma...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų